Deszcze, burze i podtopienia. Pogoda na weekend

Polska
Deszcze, burze i podtopienia. Pogoda na weekend
PAP/Hanna Bardo
Czwartkowe nawałnice spowodowały duże zniszczenia w powiecie wodzisławskim, zalanych zostało kilkanaście gospodarstw

W weekend pogoda pokaże swoje złowieszcze oblicze, więc planując wypoczynek na świeżym powietrzu trzeba zachować ostrożność. Spodziewamy się ulewnych deszczy, burz, a miejscami także gradu. Temperatura będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Słońce na błękitnym niebie i powyżej 20 stopni w cieniu? W weekend możemy o tym zapomnieć. Będzie padać, miejscami ulewnie, przejdą burze i mocno powieje. Temperatura nigdzie nie przekroczy 20 stopni.
 
Pogoda na sobotę
 
Początek weekendu pod znakiem przelotnych opadów. Tylko miejscami na wschodzie i w centrum padać nie powinno, ale nie oznacza to, że będzie bardzo słonecznie, ponieważ spodziewamy się sporej ilości chmur, które często będą przysłaniać słońce.
 
 
Na zachodzie i południu w drugiej połowie dnia przejdą burze połączone z intensywnymi opadami, lokalnie z gradem i porywistym wiatrem. Temperatura sięgnie od 14 stopni na północy i północnym wschodzie do 19 stopni na południu, zachodzie i w centrum.
 
Pogoda na niedzielę
 
Druga połowa weekendu z dalszym pogarszaniem się pogody. Niebo będzie się poważnie chmurzyć, w dodatku będzie padać, miejscami intensywnie, zwłaszcza podczas popołudniowych i wieczornych burz, które przejdą nad wschodnimi województwami.
 
 
Na wschodzie i południu może spaść nawet do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi, co oznacza lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Na termometrach od 11 stopni na południu do 20 stopni na wschodzie.
Łukasz Mielczarek/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie