Śląskie. Wypadek ciężarówki na autostradzie A4. Droga była zablokowana

Polska
Śląskie. Wypadek ciężarówki na autostradzie A4. Droga była zablokowana
Śląska policja
Policjanci ustalają, dlaczego ciężarówka przewróciła się podczas jazdy autostradą

Nie ma już utrudnień w okolicach węzła autostrady A4 i drogi ekspresowej S1 w Mysłowicach, gdzie rano przewróciła się ciężarówka. Aby podnieść pojazd i przewożony nim ładunek, służby musiały wstrzymać ruch na autostradzie.

Do wypadku doszło w poniedziałek po godz. 8 na autostradzie A4 w pobliżu Mysłowic (woj. śląskie). Przy węźle z drogą ekspresową nr 1 w stronę Krakowa przewróciła się ciężarówka z naczepą.

 

Kierowca auta został ranny. Przód samochodu ciężarowego został poważnie uszkodzony.

 

Leżący na boku pojazd przez kilka godzin blokował dwa pasy ruchu. Przewoził sporych rozmiarów metalowy element, który również znalazł się na jezdni.

 

Śląska policja

 

Zamkną autostradę, by podnieść ciężarówkę

 

Aby podnieść leżącą na jezdni ciężarówkę i przewożony przez nią ładunek, służby zamknęły autostradę. Akcja się udała. Po południu policja poinformowała, że droga w stronę Krakowa została odblokowana. 

 

 

ZOBACZ: Pożar mieszkania w Koszalinie. Nie żyją dwie osoby

 

Śląska policja

 

Kilka godzin później na A4 w okolicach Mysłowic zderzyły się trzy ciężarówki. Ten fragment autostrady również jest już przejezdny. 

 

Strażacy wydostali zakleszczonego w zniszczonej kabinie kierowcę jednej z ciężarówek, którego zabrało do szpitala Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na czas lądowania i startu śmigłowca autostrada była zablokowana w obu kierunkach; obecnie w kierunku Katowic nie ma już utrudnień, a w kierunku Krakowa ruch odbywa się jednym pasem.

 

Po wypadku kierowców kierowano objazdem przed drogę krajową nr 86. Przed udostępnieniem prawego pasa drogi strażacy muszą m.in. unieszkodliwić płyny, które wyciekły ze zniszczonych ciężarówek. Natomiast drogowcy usuną z jezdni zniszczone pojazdy.

 

wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie