Lublin. 1,5-roczne dziecko wypadło z balkonu na trzecim piętrze

Polska
Lublin. 1,5-roczne dziecko wypadło z balkonu na trzecim piętrze
Google Street View
1,5-roczny chłopiec prawdopodobnie wspiął się na jakiś pozostawiony na balkonie przedmiot, przechylił się przez barierkę i wypadł z balkonu.

1,5-roczny chłopiec wypadł z balkonu na trzecim piętrze jednego z bloków w Lublinie. Dziecko nie odniosło poważnych obrażeń - poinformowała policja, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło w jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Niepodległości w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że z balkonu mieszkania na trzecim piętrze wypadło dziecko.

 

ZOBACZ: Pijana matka opiekowała się dziećmi. Po raz kolejny miała prawie 2 promile alkoholu

 

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na tym balkonie bawiła się trójka dzieci, która była pod opieką ojca. Matka dzieci wyszła wtedy po zakupy.

 

- 1,5-roczny chłopiec prawdopodobnie wspiął się na jakiś pozostawiony na balkonie przedmiot, przechylił się przez barierkę i wypadł z balkonu. Chłopiec spadł na trawiaste podłoże – powiedziała w niedzielę Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Przestępstwo czy wypadek?

Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie przeszło szereg badań. "Okazało się, że obrażenia nie są poważne, to ogólne potłuczenia, otarcia naskórka. Życiu chłopca nic nie zagraża" – dodała Kamola.

 

ZOBACZ: Wielkopolskie: matka i jej konkubent znęcali się nad 4-latkiem. Chłopiec ma złamany obojczyk

 

Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności wypadku. Rodzice dzieci zostali zbadani - nie stwierdzono, aby byli pod wpływem narkotyków; matka była trzeźwa, u ojca stwierdzono śladowe ilości alkoholu w organizmie. Będą jeszcze przesłuchiwani.

 

Kamola dodała, że wiele wskazuje na to, iż był to wypadek, niemniej jednak policjanci będą sprawdzać, czy nie doszło do przestępstwa narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie