Pożar mieszkania w Koszalinie. Nie żyją dwie osoby

Polska
Pożar mieszkania w Koszalinie. Nie żyją dwie osoby
PAP/Marcin Bieleck
Podczas akcji poparzeń pierwszego stopnia twarzy doznał jeden ze strażaków

Większość lokatorów może wrócić do mieszkań w bloku socjalnym w Koszalinie po porannym pożarze lokum na czwartym piętrze, w którym zginęły dwie osoby. Cztery rodziny z tej kondygnacji otrzymały klucze do mieszkań w sąsiednim bloku - powiedział rzecznik magistratu Robert Grabowski.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Grabowskiego, nadzór budowlany zezwolił lokatorom bloku przy ul. Lechickiej na powrót do mieszkań znajdujących się poniżej czwartego piętra, kondygnacji, na której w jednym z lokum był pożar.

 

ZOBACZ: Pożar w hotelu zamiast "wakacji marzeń". Biuro podróży nie bierze odpowiedzialności

 

- Cztery rodziny z czwartego piętra otrzymały już z Zarządu Budynków Mieszkalnych klucze do mieszkań z sąsiednim bloku - podał Grabowski.

 

Jak informował wcześniej, budynek, w którym wybuchł pożar, to blok socjalny, z mieszkaniami rotacyjnymi, nieprzeznaczonymi dla rodzin z dziećmi. W budynku nie ma gazu. Zameldowanych jest w nim ok. 70 osób. Spaliło się mieszkanie na czwartym piętrze.

Zginęły dwie osoby

Zgłoszenie o pożarze mieszkania na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Lechickiej w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) straż pożarna otrzymała w sobotę przed godz. 10. Do akcji ratowniczej strażacy użyli specjalistycznego samochodu z drabiną. Udało im się podjąć jedną osobę z mieszkania objętego pożarem. Niestety, ewakuowany 66-letni mężczyzna zmarł. W mieszkaniu odnaleziono jeszcze zwęglone ciało 48-letniej kobiety.

 

ZOBACZ: Pożar w Jakubowie. Spłonęła zabytkowa plebania

 

Podczas akcji z udziałem sześciu zastępów straży pożarnej, poparzeń pierwszego stopnia twarzy doznał jeden ze strażaków. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

laf/ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie