Mława. Wylewał fekalia terenie Nadwkrzańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu

Polska
Mława. Wylewał fekalia terenie Nadwkrzańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu
Komenda Policji w Mławie
55-letni mężczyzna wylewał nieczystości w okolicach rzeki Wkry na terenie Nadwkrzańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

W pobliżu Zgliczyna Kościelnego zatrzymano 55-latka, który wylewał szambo na terenie Nadwkrzańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Za zanieczyszczenie środowiska na terenie chronionym sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do zdarzenia doszło w sobotę - zatrzymany to mieszkaniec gminy Radzanów, którego w rejonie rzeki Wkry zauważył patrol Straży Rybackiej.

 

ZDJĘCIE: 55-latek wylewał ścieki na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu

 

Sprawcę zauważyła Straż Rybacka

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni mężczyzna wylewał nieczystości w okolicach rzeki Wkry na terenie Nadwkrzańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Zanim zauważył go interweniujący patrol Straży Rybackiej, opróżnił ponad połowę beczkowozu. Strażnicy wezwali policję" - wyjaśniła rzeczniczka mławskiej policji.

 

ZOBACZ: Fekalia zalewają im podwórko. Wójt wini mieszkańców gminy

 

Przekazała, iż podczas zatrzymania mężczyzna przyznał w rozmowie z funkcjonariuszami, że wylewane przez niego ścieki pochodzą z jego przydomowego szamba. O zdarzeniu powiadomiono Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. "Za zanieczyszczenie środowiska grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności" - zaznaczyła Pawłowska.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie