Matura 2021. Egzamin z historii na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi w Interii

Polska
Matura 2021. Egzamin z historii na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi w Interii
PAP/Marcin Bielecki
Matura 2021. Historia poziom rozszerzony

Historia na poziomie rozszerzonym - z tym przedmiotem zmagali się dziś maturzyści. Egzamin z tego przedmiotu jest dodatkowy. Wypełniony arkusz CKE dostępnych jest w w Interii. Link w tekście.

Matura z historii rozpoczęła się w poniedziałek o godz. 9:00. Chęć zdawania egzaminu maturalnego z tego przedmiotu zadeklarowało 17,9 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Stanowi to 6,6 proc. z nich. 

 

MATURA 2021: Historia poziom rozszerzony. ARKUSZ CKE i ROZWIĄZANIA (zobacz tutaj)

 

Arkusz CKE z historii składa się z zadań otwartych i zamkniętych dotyczących zagadnień dotyczących wszystkich epok historycznych. Zadania te zawierają materiał źródłowy, na podstawie którego należy je rozwiązać, wykorzystując przy tym własną wiedzę. Końcowe zadanie maturalne z historii polega na napisaniu dłuższej wypowiedzi. Uczniowie mają do wyboru pięć tematów.

 

W sumie uczniowie mogą zdobyć 50 punktów, w tym 38 punktów za zadania otwarte i zamknięte oraz 12 punktów za zadnie ostatnie, czyli dłuższą wypowiedź. 

Jakie przedmioty najchętniej wybierane?

Historia jest jednym z najrzadziej wybieranych przedmiotów maturalnych. W tym roku najchętniej wybieranym przedmiotem na poziomie rozszerzonym jest język angielski. Zdawało go 158,4 tys. maturzystów, czyli 58,5 proc. Na drugim miejscu znalazła się matematyka.

 

Na trzecim miejscu w wyborach tegorocznych absolwentów znalazł się język polski - zdawało go 57,8 tys. osób, czyli 21,3 proc., a na czwartym - geografia. Ten przedmiot z kolei będzie zdawać 53,9 tys. osób, czyli 19,9 proc.

 

Na kolejnych miejscach są: biologia, którą chce zdawać 44,3 tys. absolwentów (16,3 proc.), chemia - 25,8 tys. (9,5 proc.), fizyka - 19,9 tys. (7,3 proc.), historia - 18 tys. (6,6 proc.), wiedza o społeczeństwie - 15,8 tys. (5,8 proc.), informatyka - 9 tys. (3,4 proc.), język niemiecki - 5 tys. (1,9 proc.), historia sztuki - 3,4 tys. (1,3 proc.).

 

Pozostałe przedmioty wybrało niespełna tysiąc osób.

 

 

ko/Interia/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie