Matura 2021 z języka niemieckiego. Arkusz CKE i odpowiedzi w Interii

Polska
Matura 2021 z języka niemieckiego. Arkusz CKE i odpowiedzi w Interii
Polsat News
Maturę z języka niemieckiego na poziomie podstawowym zdawało 10,5 tys. tegorocznych absolwentów

Po południu odbył się egzamin maturalny z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Zdawało go 10,5 tys. tegorocznych absolwentów. Niemiecki jest drugim – po angielskim – językiem obcym nowożytnym najczęściej zdawanym przez maturzystów. Arkusz CKE i proponowane rozwiązania pojawią się na stronie Interii.

Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Od lat najczęściej wybieranym przez nich językiem obcym jest angielski. Drugi w kolejności wyborów maturzystów wśród języków obcych na poziomie podstawowym jest język niemiecki. Na maturze 2021 w czwartek zdawało go 10,5 tys. tegorocznych absolwentów. Trzeci jest rosyjski - wybrało go 3,8 tys. absolwentów. Pozostałe trzy języki (francuski, hiszpański i włoski) na poziomie podstawowym zdawało łącznie 1,4 tys. absolwentów.

Matura 2021. Arkusz CKE z niemieckiego w raporcie Interii

W raporcie specjalnym Interii "Matura 2021". Już o godzinie 19:00 w zakładce "Arkusze" (zobacz tutaj) opublikujemy dzisiejszy arkusz maturalny z niemieckiego wraz z transkrypcją nagrań. Kilka minut później znajdziecie tam także proponowane odpowiedzi!

Matura 2021. Ważne informacje

Podobnie jak w ubiegłym roku egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzonych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

 

ZOBACZ: Opracowali najmniejszy na świecie chip. Widoczny tylko pod mikroskopem

 

Abiturienci, którzy nie mogą z przyczyn losowych lub zdrowotnych przystąpić do egzaminów w sesji majowej, będą mogli przystąpić do nich w sesji dodatkowej w czerwcu. Jej termin wyznaczono na 1-16 czerwca.

 

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 20 maja. Sesja egzaminów ustnych rozpocznie się 19 maja, potrwa do 21 maja.

Maturzysta, który kwestionuje uzyskany przez siebie wynik, może się odwołać od niego. Procedura odwoławcza jest kilkustopniowa.

sgo/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie