Wielkopolskie: matka i jej konkubent znęcali się nad 4-latkiem. Chłopiec ma złamany obojczyk

Polska
Wielkopolskie: matka i jej konkubent znęcali się nad 4-latkiem. Chłopiec ma złamany obojczyk
rawicz.policja.gov.pl
Sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt

Przez rok matka i jej konkubent znęcali się fizycznie i psychicznie nad czterolatkiem; w ostatnich dniach dziecko trafiło do szpitala ze złamanym obojczykiem - podała policja z Rawicza (Wielkopolskie). Kobiecie ograniczono władze rodzicielskie, mężczyzna trafił do aresztu.

Oficer prasowy rawickiej policji asp. sztab. Beata Jarczewska podała, że informację o zdarzeniach mających miejsce w jednym z mieszkań na terenie miasta funkcjonariusze otrzymali w minionym tygodniu.

 

ZOBACZ: Zielona Góra. Pijana matka wyszła z płonącego mieszkania. Nie powiedziała, że w środku są dzieci

 

- Pod jednym adresem zamieszkiwała matka z dwójką dzieci i swoim konkubentem. Czterolatek nie jest wspólnym dzieckiem pary i to na nim skupiła się cała agresja obojga dorosłych. W toku prowadzonego postępowania okazało się, że zarówno matka jak i jej konkubent od roku znęcali się zarówno psychicznie, jak i fizycznie nad chłopcem - poinformowała.

 

rawicz.policja.gov.pl

Areszt dla 39-letniego mężczyzny 

W dniu podjętej przez policjantów interwencji 4-latek został skierowany do szpitala i zbadany, lekarze stwierdzili u niego złamany obojczyk, uraz wymagał operacji. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 39-letniego mieszkańca Rawicza. Sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

 

ZOBACZ: Pijany ojciec ranił nożem syna. Miał prawie 2 promile

 

Wobec 22-letniej rawiczanki zastosowano dozór policyjny, musi ona 5 razy w tygodniu zgłaszać się w rawickiej jednostce policji. Kobieta ma ograniczoną władzę rodzicielską, zakaz zbliżania się do swojego syna oraz do członków rodziny sprawujących aktualnie opiekę nad chłopcem.

 

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie