Krasnystaw. 71-latka znalazła w pawlaczu... granaty i amunicję

Polska
Krasnystaw. 71-latka znalazła w pawlaczu... granaty i amunicję
lubelska.policja.gov.pl
- Mundurowi wyjaśnią teraz szczegółowe okoliczności ujawnienia i pochodzenia znaleziska - podkreśliła policjantka

71–letnia mieszkanka Krasnegostawu (Lubelskie) podczas porządkowania mieszkania znalazła w pawlaczu dwa granaty ręczne i amunicję nieznanego pochodzenia. Policjanci ustalają, jak się tam znalazły i wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Policję o znalezisku zawiadomiła sama 71-latka, która odkryła je podczas porządkowania swojego mieszkania. - Jak się okazało w pawlaczu pod sufitem znajdowały się dwa granaty ręczne z odkręconymi zapalnikami, jeden magazynek do broni krótkiej oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji różnego typu - poinformowała w niedzielę młodszy aspirant Jolanta Babicz z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

 

ZOBACZ: Seniorzy zabrali niewybuch do ogródka. Byli nieświadomi niebezpieczeństwa

 

lubelska.policja.gov.pl

 

Na miejsce wezwano policyjnych saperów, którzy zabezpieczyli znalezisko. - Granaty zostały następnie zdetonowane w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu na poligonie wojskowym - dodała Babicz.

 

- Mundurowi wyjaśnią teraz szczegółowe okoliczności ujawnienia i pochodzenia znaleziska - podkreśliła policjantka.

 

lubelska.policja.gov.pl

 

Policja przypomina, że w przypadku ujawnienia broni lub amunicji należy to natychmiast zgłosić policji, w przeciwnym razie narażamy się na odpowiedzialność karną.

 

ZOBACZ: Nielegalny arsenał w domu 61-latka. Karabiny, granaty, materiały wybuchowe

 

Przedmioty takie mogą również stanowić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia. Zgodnie z prawem, kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

ms/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie