Granaty, karabiny maszynowe, amunicja. Posiadacze nielegalnego zbioru broni aresztowani

Polska
Granaty, karabiny maszynowe, amunicja. Posiadacze nielegalnego zbioru broni aresztowani
KPP Braniewo
W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Granaty i ponad 500 sztuk amunicji, kilkanaście sztuk broni oraz liczne jej elementy znaleziono na terenie jednej z posesji w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie). Trzy osoby zatrzymano, dwóch mężczyzn zostało już tymczasowo aresztowanych. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Do pierwszego zatrzymania doszło pod koniec września 2019 roku. Wtedy kryminalni ustalili, że mieszkaniec powiatu braniewskiego może posiadać nielegalnie broń oraz zajmować się jej wyrabianiem.

 

ZOBACZ: Ogromny arsenał broni we wsi Wronie. "Składowisko wprawiło policjantów w osłupienie"


Po zweryfikowaniu zgromadzonych informacji przystąpiono do przeszukania posesji należącej do 51-latka. Funkcjonariusze zabezpieczyli na niej pochodzące najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej bagnety, 24 lufy karabinowe, magazynki, amunicję pistoletową, granaty F1 z zawartością materiałów wybuchowych oraz 255 sztuk amunicji karabinowej.

 

Pistolety maszynowe, karabiny automatyczne, karabiny maszynowe - to tylko część nielegalnie posiadanej broni przez mieszkańców BraniewaKPP Braniewo
Pistolety maszynowe, karabiny automatyczne, karabiny maszynowe - to tylko część nielegalnie posiadanej broni przez mieszkańców Braniewa

Podejrzany trafił do policyjnej celi, a parę dni później sąd uwzględnił wniosek śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

 

ZOBACZ: Chciała zakopać granat. A w domu miała cały arsenał: pociski artyleryjskie, amunicję i broń


Śledczy nadal pracowali nad sprawą. W minionym tygodniu zatrzymano kolejne dwie osoby. Broń nielegalnie posiadali również 49- i 69-latek. W ich mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli pistolety maszynowe, karabiny automatyczne, karabiny maszynowe, liczne elementy luf z komorami zamkowymi oraz 299 sztuk amunicji.

 

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymańKPP Braniewo
W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań

Młodszy z mężczyzn trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące. Starszy został objęty policyjnym dozorem.


W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie