Zapowiedź Polskiego Ładu. Zaprezentowano spoty

Polska
Zapowiedź Polskiego Ładu. Zaprezentowano spoty
facebook.com/PiS
Cała Polska potrzebuje nowego impulsu, nowej nadziei - mówi lektor na nagraniu.

Cała Polska potrzebuje nowego impulsu, nowej nadziei - mówił lektor na krótkim nagraniu zapowiadającym sobotnią prezentację Polskiego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu PiS na okres pocovidowy.

W sobotę o godz. 10 rozpocznie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zostanie zaprezentowany program. W piątek politycy ugrupowania zamieścili w mediach społecznościowych nagranie zapowiadające wydarzenie.

 

ZOBACZ: Wsparcie rodzin w Nowym Ładzie. Premier zapowiada kontynuację programu "Rodzina 500 plus"

 

- Polskie rodziny, pracownicy, personel medyczny, rolnicy, my wszyscy. Cała Polska potrzebuje nowego impulsu, nowej nadziei. Już w sobotę 15 maja - Polski Ład – mówi lektor na nagraniu.

 

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polski Ład ma się składać z następujących obszarów: Planu na zdrowie, Uczciwej pracy - godnej płacy, Dekady rozwoju, Rodziny i domu w centrum życia, Polski - naszej ziemi, Przyjaznej szkoły i kultury na nowy wiek, Dobrego klimatu dla firm, Czystej energii - czystego powietrza, CyberPoland 2025, Złotej jesień życia.

Drugi spot

W drugim spocie PIS wymienione zostały także zrealizowane lub realizowane obecnie programy rządowe.

 

- Polska będzie rozwijać się równomiernie tylko dzięki inwestycjom realizowanym blisko ludzkich potrzeb. Zmiany na lepsze muszą być widoczne z okien naszych domów. Właśnie dlatego stworzyliśmy specjalne fundusze, których celem jest m.in. poprawa komunikacji, bezpieczeństwa, jakości powietrza czy dostępu do kultury w mniejszych miejscowościach - mówi w krótkim spocie PiS lektor. W czasie jego wypowiedzi pojawiają się plansze dotyczące realizowanych obecnie programów.

 

 

Wśród realizowanych programów rządu PiS w spocie wymieniono wart 12 mld zł Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, w wyniku którego - zgodnie z informacjami ze spotu - wybudowano 14 tysięcy dróg samorządowych.

 

W spocie wymieniono też Program Modernizacji Służb Mundurowych - w czasie jego trwania odtworzono 140 posterunków policji, wskazano na Fundusz Rozwoju Przewozów Osobowych czy opiewający na 103 mld zł program "Czyste powietrze", w wyniku którego wymieniane są piece oraz ma być podnoszona efektywność energetyczna gospodarstw domowych.

 

Wśród innych działań rządu PiS w spocie wskazano na wzmocnienie ochrony ziemi rolnej i wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich.

Czym jest Polski Ład?

Premier Mateusz Morawiecki w środę podczas kongresu Impact'21 zapowiedział, że nowy program zostanie przedstawiony w ciągu kilku dni.

 

ZOBACZ: Wiemy, kiedy prezentacja Polskiego Ładu. "Wielki program inwestycji"

 

- Jeśli miałbym jednym zdaniem ująć, czym jest Polski Ład, to powiedziałbym, że jest to wielki program inwestycyjny, wielki program inwestycji w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego tam, gdzie został on nadwątlony przez Covid-19, a rozbudowanie tam, gdzie cały czas ta infrastruktura potrzebuje rozbudowy - mówił.

 

Szef rządu zaznaczył, że "bardzo zasadniczym" czynnikiem w Polskim Ładzie będzie "inwestycja w człowieka" oraz czynnik społeczny, który określił jako "kluczowy.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie