Wiemy, kiedy prezentacja Polskiego Ładu. "Wielki program inwestycji"

Polska
Wiemy, kiedy prezentacja Polskiego Ładu. "Wielki program inwestycji"
PAP/Wojciech Olkuśnik
Morawiecki zaznaczył, że "bardzo zasadniczym" czynnikiem w Polskim Ładzie będzie "inwestycja w człowieka".

Program Polski Ład zaprezentujemy w sobotę 15 maja o godz. 10.00 - poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po czwartkowym spotkaniu kierownictwa PiS.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowy program PiS ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

 

ZOBACZ: Wsparcie rodzin w Nowym Ładzie. Premier zapowiada kontynuację programu "Rodzina 500 plus"

 

Premier Mateusz Morawiecki w środę podczas kongresu Impact'21 zapowiedział, że nowy program zostanie przedstawiony w ciągu kilku dni.

Inwestycja w człowieka

- Jeśli miałbym jednym zdaniem ująć, czym jest Polski Ład, to powiedziałbym, że jest to wielki program inwestycyjny, wielki program inwestycji w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego, tam, gdzie został on nadwątlony przez Covid-19, a rozbudowanie tam, gdzie cały czas ta infrastruktura potrzebuje rozbudowy - mówił szef rządu.

 

Zaznaczył, że "bardzo zasadniczym" czynnikiem w Polskim Ładzie będzie "inwestycja w człowieka" oraz czynnik społeczny.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie