Węgry. Mężczyzna dostał przez pomyłkę 6 dawek szczepionki. "Potraktowano mój przypadek z humorem"

Świat
Węgry. Mężczyzna dostał przez pomyłkę 6 dawek szczepionki. "Potraktowano mój przypadek z humorem"
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Szakacs powiedział, że lekarz przed podaniem preparatu wyjawił mu, iż po raz pierwszy wstrzykuje szczepionkę Pfizera. Zdaniem mężczyzny zapewne dlatego doszło do pomyłki

Pewnemu mężczyźnie z węgierskiego miasta Szombathely przy granicy z Austrią wstrzyknięto przez pomyłkę sześć dawek szczepionki na koronawirusa firmy Pfizer. Zawieziono go do szpitala, ale nie miał poważniejszych objawów - poinformował portal komitatu (województwa) Vas.

69-letni Laszlo Szakacs został zaszczepiony 7 maja. - Okazało się, że chyba za dużo dostałem, bo gdy przyszła kolej następnych osób zapisanych na ten preparat, to już nie było szczepionki - powiedział portalowi. W jednej ampułce szczepionki Pfizera jest sześć dawek.

 

ZOBACZ: Szczepienia przeciw COVID-19. Badanie: skutki uboczne częstsze przy mieszaniu preparatów

 

Kiedy Szakacs wrócił do domu, zadzwonił do niego lekarz, że musi wrócić, bo wstrzyknięto mu za dużo szczepionki. Dostał skierowanie na ostry dyżur.

"Potraktowano mój przypadek z humorem"

Szakacs twierdzi, że nie miał poważniejszych objawów: przez kilka godzin miał temperaturę 37 stopni, a ciśnienie do 180, ale to drugie mogło wynikać jego zdaniem ze stresującej sytuacji. - Musiałem spędzić noc w szpitalu. Nie dali mi żadnych lekarstw i następnego dnia wypuścili do domu - powiedział.

 

ZOBACZ: Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19

 

Po wyjściu ze szpitala mężczyzna czuł, jak to określił, napięcie w głowie, ale zapewnił: "Teraz czuję się dobrze. Już pracuję". - W szpitalu potraktowano mój przypadek z humorem. Zażartowano, że teraz jestem chroniony na cztery-pięć lat - relacjonował.

 

Szakacs powiedział, że lekarz przed podaniem preparatu wyjawił mu, iż po raz pierwszy wstrzykuje szczepionkę Pfizera. Zdaniem mężczyzny zapewne dlatego doszło do pomyłki.

ms / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie