Chora na COVID-19 urodziła dziecko. W śpiączce, pod respiratorem

Świat
Chora na COVID-19 urodziła dziecko. W śpiączce, pod respiratorem
pixabay/zdj. ilustracyjne
Poród przy użyciu cesarskiego nastąpił 18 stycznia. Dziewczynka ważyło zaledwie 1,17 kg, niewiele więcej niż torba cukru.

W Wielkiej Brytanii po cesarskim cięciu w 29. tygodniu ciąży przyszła na świat dziewczynka, gdy jej chora na COVID-19 matka była w śpiące. Szczęśliwie obie zostały wypisane do domu.

BBC News informuje, że sytuacja była dramatyczna i mogła się skończyć zupełnie inaczej. W połowie styczniu 2021 r. 27-letnia Marriam Ahmed została przyjęta do szpitala w Cwmbran z powodu ciężkiego przebiegu choroby COVID-19.

 

ZOBACZ: Zaczęła rodzić w samochodzie. Poród odebrał policjant

 

Chorowała też na astmę i wymagała tlenoterapii.

 

Kobieta była w 29-tygodniu ciąży, gdy lekarze postanowili poddać ją cesarskiemu cięciu. Trzeba było też wprowadzić ją w śpiączkę farmakologiczna i podłączyć do respiratora. Jak wspomina, nikt nie dawał gwarancji, że się obudzi, ani że przeżyje jej dziecko.

"Niewiele więcej niż torba cukru"

Poród przy użyciu cesarskiego nastąpił 18 stycznia. Dziewczynka ważyło zaledwie 1,17 kg, niewiele więcej niż torba cukru. Marriam wbrew obawom lekarzy obudziła się już następnego dnia.

 

ZOBACZ: Dzielny ojciec odebrał poród w domu. Pomogły mu klamerki do bielizny

 

Nie była świadoma tego co się wydarzyło, że po raz drugi została matką (ma również 16-miesięcznego syna).

 

Nadal jednak jej stan był poważny. Dziecko, które urodziło, zobaczyła dopiero po upływie tygodnia. Wraz z córką, której nadała imię Khadija, opuściła szpital dopiero po upływie dwóch miesięcy.

 

Dziewczynka dobrze się rozwija. Po upływie ponad trzech miesięcy od porodu waży prawie 4 kg.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie