Próbował wwieźć 107 kilogramów kokainy do Wielkiej Brytanii. Polak zatrzymany

Świat
Próbował wwieźć 107 kilogramów kokainy do Wielkiej Brytanii. Polak zatrzymany
National Crime Agency

Polski kierowca ciężarówki został aresztowany przy próbie wwiezienia do Wielkiej Brytanii 107 kilogramów kokainy, której szacunkowa rynkowa wartość wynosi 8,5 mln funtów - podały w piątek lokalne media angielskie.

28-letni Łukasz W., który na stałe mieszka w Polsce, został zatrzymany w środę w porcie Harwich w hrabstwie Essex we wschodniej Anglii, dokąd przypłynął promem z Hoek van Holland. Jak się okazało, pomiędzy transportowanymi przez niego pralkami i suszarkami bębnowymi ukryte były paczki z kokainą.

 

National Crime Agency
 

 

W czwartek Polak stanął na wstępnej rozprawie przed sądem magistrackim w Colchester, a właściwy proces rozpocznie się 10 czerwca przed sądem koronnym w Ipswich. Do tego czasu kierowca pozostanie w areszcie.

 

ZOBACZ: Szczepienia przeciw COVID-19. Ekspert: decyzje o podawaniu II dawki po 35 dniach są niezrozumiałe

 

- To duża ilość kokainy, której wartość wyniosłaby około 8,5 miliona funtów, gdyby została podzielona na części i sprzedana na ulicach Wielkiej Brytanii. Jej utrata będzie dużym ciosem dla siatki przestępczej, która prawdopodobnie stoi za tą próbą importu i teraz nie będzie mogła zainwestować zysków w inną działalność przestępczą - powiedziała Lydia Bloomfield z regionalnego biura Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA).

wys/ sgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie