Policyjna obława na Pomorzu. 40-latek próbował porwać dziecko. Policja publikuje wizerunek

Polska
Policyjna obława na Pomorzu. 40-latek próbował porwać dziecko. Policja publikuje wizerunek
ŻUŁAWY TV

Policjanci z Pomorza szukają mężczyzny, który w środę próbował uprowadzić 11-letnią dziewczynkę. Poszukiwania prowadzone są w całym województwie. - Znana jest tożsamość sprawcy - powiedział na antenie Polsat News podinsp. Maciej Stęplewski. W akcji biorą udział policyjne psy oraz śmigłowiec. Według nieoficjalnych informacji mężczyzna wcześniej napadł na dorosłą kobietę w Malborku.

- W godzinach popołudniowych policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który napadł na kilkunastoletnią dziewczynkę. Szerokie działania rozpoczęły się od razu. Wiedzieliśmy jakim autem porusza się mężczyzna. W pewnym momencie porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Dyżurny zadecydował o wojewódzkich działaniach blokadowych - powiedział na antenie Polsat News podinsp. Maciej Stęplewski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. 

 

Jak dodał, policjanci ustalili już tożsamość sprawcy. - Jest to 40-latek. Znamy jego tożsamość i będziemy dalej prowadzić poszukiwania. Wykorzystujemy psy służbowe oraz policyjny śmigłowiec - dodał. 

 

Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny. 

 

Gdańska policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyznyKWP Gdańsk
Gdańska policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny
Gdańska policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyznyKWP Gdańsk
Gdańska policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny

 

"To wyjątkowo obrzydliwe"

Policjant podał, że poszukiwany ma ciemne, krótkie włosy, spodnie typu moro, lewą rękę w gipsie lub owiniętą bandażem. Mężczyzna poruszał się Oplem Vectrą. Mężczyzna jest niezwykle niebezpieczny. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą mieć informacje na temat miejsca pobytu 40-latka. Policja gwarantuje anonimowość.

 

ZOBACZ: Zielona Góra. Poszukiwania zaginionych nastolatków. Znaleziono bluzę jednego z nich

 

Rzecznik pomorskiej policji przekazał, że dziewczynce nic się nie stało. - Dziewczyna jest cała i zdrowa. Wczoraj została udzielona jej pomoc. To jest wyjątkowo obrzydliwe, kiedy napada się na dziecko - podsumował. 

 

WIDEO: policjanci szukają 40-latka

  

Dwie napaści jednego dnia

Według nieoficjalnych informacji wcześniej mogło dojść do napadu na dorosłą kobietę w okolicy Malborka. - To właśnie ta kobieta miała się obronić i zranić mężczyznę w rękę, w związku z czym poszukiwany mężczyzna ma zabandażowaną rękę - powiedział reporter Polsat News Marcin Józefowicz. 

 

Mężczyzna potem udał się do miejscowości Trutnowy (woj. pomorskie), które znajdują się około 45 km od Malborka. W tej miejscowości próbował porwać 11-letnią dziewczynkę, jednak tej udało się wyrwać i pobiec do rodziców, którzy wezwali policję. -Takie wydarzenia to dla nas szok - komentują miejscowi mieszkańcy.

 

WIDEO: zobacz relację reportera Polsat News i nagrania z policyjnej obławy

  

Akcja na całym Pomorzu

Portal nadmorski24.pl przekazał, że w środę policja prowadziła szeroko zakrojoną akcję na terenie całego Pomorza, by złapać ściganego mężczyznę. Funkcjonariusze blokowali główne ulice, patrolowali miasta, mieli ze sobą broń. Z kolei Telewizja Regionalna Żuławy TV opublikowała nagranie, na którym widać policyjny śmigłowiec biorący udział w akcji.

- Wiemy, w jakim jest rejonie, i musimy kawałek po kawałku ten rejon przeczesać - poinformował RMF FM dyżurny miejskiej policji.

 

dsk/aml/Polsat News/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie