Zadał kilka ciosów nożem ojcu. "Mrożące krew w żyłach sceny"

Polska
Zadał kilka ciosów nożem ojcu. "Mrożące krew w żyłach sceny"
KPP Będzin
Podczas szarpaniny mężczyzna kilkukrotnie ugodził nożem swojego ojca w okolice szyi, klatki piersiowej i brzucha

Sąd aresztował na trzy miesiące 32-latka z Będzina, który w miniony weekend podczas awantury domowej ranił nożem swojego ojca w szyję, klatkę piersiową i brzuch. Podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – podała w środę policja.

Kilka dni temu będzińscy policjanci zostali wezwani do awantury, do której doszło wieczorem w mieszkaniu przy ul. Szymborskiej. Okazało się, że biorą w niej udział pijany 32-latek i jego ojciec.

Przebieg zdarzenia

"W pewnym momencie kłótnia słowna przerodziła się w mrożące krew w żyłach sceny. 32-latek chwycił za nóż i przyłożył go ojcu do szyi. Podczas szarpaniny mężczyzna kilkukrotnie ugodził nożem swojego ojca w okolice szyi, klatki piersiowej i brzucha. 60-latkowi w pewnym momencie udało się wyrwać nóż z ręki syna i odrzucić go na bok. Pokrzywdzony z ranami na ciele został przewieziony do szpitala" - poinformowała będzińska komenda.

 

ZOBACZ: Kętrzyn. Chłopcy grali w piłkę. 81-latka wyszła do nich znożem

 

Zatrzymany przez mundurowych sprawca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. We wtorek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek śledczych i prokuratora najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

Może mu grozić nawet kara dożywocia.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie