Budowali dom, znaleźli niewybuch. Konieczna interwencja saperów

Polska
Budowali dom, znaleźli niewybuch. Konieczna interwencja saperów
PAT
Niewybuch został odnaleziony we wtorek podczas budowy domu niedaleko Szczecina.

Podczas prac związanych ze wznoszeniem domu jednorodzinnego w Dobrej niedaleko Szczecina robotnicy znaleźli niewybuch. O znalezisku zawiadomiona została policja. Do pilnowania bomby zostali skierowani funkcjonariusze z Mierzyna. Pocisk mają zabrać saperzy z 5. Pułku Inżynieryjnego.

Niewybuch został odnaleziony we wtorek podczas budowy domu niedaleko Szczecina (woj. zachodniopomorskie).

 

- Olbrzymia bomba została znaleziona w Dobrej koło domu przy ul. Biedronki 26 - napisała polsatnews.pl czytelniczka, skarżąc się na "zero reakcji policji" i brak zainteresowania ze strony saperów.

 

- Mieszkańcy zgłosili nam, że w Dobrej podczas prac budowlanych pracownicy ujawnili niewybuch - wyjaśniła polsatnews.pl mł. asp. Katarzyna Leśnicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. Jak dodała, policjanci zawiadomili saperów, którzy przeprowadzili oględziny na miejscu.

 

ZOBACZ: Detonacja Tallboya w Świnoujściu. "Obiekt można uznać za zneutralizowany"

 

Według niej pocisk ma być wywieziony najprawdopodobniej w czwartek. Do tego czasu niewybuch ma być zabezpieczony przed dostępem osób niepowołanych.

 

- Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z komisariatu w Mierzynie, którzy będą pilnować, aby nikt nie zbliżał się do niewybuchu - powiedziała mł. asp. Leśnicka.

 

Niewybuch, najprawdopodobniej bombę z czasów drugiej wojny światowej, będą unieszkodliwiać saperzy z 5. Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie. Rzecznik jednostki kpt. Damian Błaszczyk powiedział po południu, że nie ma jeszcze informacji na temat szczegółów operacji i rodzaju pocisku.

 

hlk/sgo//Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie