Zaczęła rodzić w samochodzie. Poród odebrał policjant

Świat
Zaczęła rodzić w samochodzie. Poród odebrał policjant
Twitter.com/ Chicago Police Superintendent David O. Brown
Kobieta zaczęła rodzić w samochodzie. Poród odebrał policjant

Nietypowa sytuacja miała miejsce w pobliżu międzynarodowego lotniska O'Hare. To tam, nieopodal portu lotniczego, policjant z Chicago odebrał w samochodzie poród, który, nieoczekiwanie dla matki, rozpoczął się w walentynkowy poranek.

Funkcjonariusz myślał, że kierowca stojącego na poboczu samochodu się zgubił. Zatrzymał swoje auto, aby udzielić mu pomocy. Poszedł do drzwi pojazdu, a wówczas siedzący za kierownicą mężczyzna zaczął krzyczeć, że "dziecko wychodzi".

 

ZOBACZ: Dzielny ojciec odebrał poród w domu. Pomogły mu klamerki do bielizny

 

Okazało się, że na fotelu pasażerki siedzi ciężarna kobieta, która właśnie zaczęła rodzić. Oficer natychmiast wezwał pomoc medyczną. Zorientował się jednak, że karetka nie dotrze na czas, bo dziecko właśnie zaczęło przychodzić na świat. Mężczyzna musiał samodzielnie odebrać poród.

 

- Funkcjonariusz był we właściwym miejscu we właściwym czasie i był w stanie odebrać zdrowego chłopca - poinformował rzecznik chicagowskiej policji, Michael Carroll.

 

Nie chciał rozmawiać z prasą

 

Następnie kobietę i jej nowonarodzone dziecko przewieziono do szpitala Resurrection Hospital w Chicago. - Radzą sobie świetnie - podkreślił Caroll. 

 

ZOBACZ: Pięcioraczki w poznańskim szpitalu. Taki poród zdarza się raz na 50 milionów

 

Oficer, który odebrał poród nie chciał rozmawiać z mediami i poprosił o to, aby nie ujawniać jego tożsamości. Wiadomo, że to funkcjonariusz, który za dwa tygodnie ma przejść na emeryturę po 25 latach służby.

 

 

"Chcielibyśmy zwrócić uwagę na tego weterana i jego niezwykłą pracę, ale on sam woli, aby uwaga była skierowana na matkę i syna - napisał na twitterze nadinspektor David Brown, szef wydziału policji w Chicago. Pogratulował również rodzicom, życząc "wszystkiego co najlepsze dla nowonarodzonego chłopca".

rsr/zdr/ CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie