Warszawa. Na parapecie siedział… paw. Powiadomili służby

Polska
Warszawa. Na parapecie siedział… paw. Powiadomili służby
fot. kpt. Michał Stefański
Paw siedział na parapecie budynku przy ul. Nowy Świat 41

Nietypowy "gość" usiadł na parapecie jednego z budynków w Warszawie. Był to paw. O niecodziennej wizycie powiadomiono służby. Strażakom udało się schwytać zwierzę.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 19 w Warszawie. "Wpłynęło zgłoszenie, które dotyczyło pawia znajdującego się na parapecie budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. Nowy Świat 41" - przekazał w komunikacie  mł. ogn. Marcin Krupka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

 

ZOBACZ: Warszawa. Policja eskortowała rodzinę nurogęsi, wstrzymano ruch

 

Na miejscu okazało się, że na wysokości około pięciu metrów, na parapecie znajduje się paw. Jak podają służby, ptak prawdopodobnie przybył z parku, który znajduje w pobliżu. W akcji brała udział również policja. Mundurowi poprosili strażaków o pomoc  w interwencji.

 

fot. kpt. Michał Stefański

 

Paw siedział na parapecie przy oknie znajdującym się na pierwszym piętrze. Funkcjonariusze PSP zabezpieczyli miejsce oraz schwytali zwierzę, a następnie przekazali policji.

"Poinformowali nas przechodnie"

Z kolei w środę strażnicy miejscy poinformowali, że ulicami - m.in. Chmielną oraz Bracką - przechadza się paw. Nie przeszkadzał mu ani uliczny ruch, ani hałas. Dumnie kroczył przed siebie, wywołując wielkie zdziwienie u przechodniów.

 

- O spacerującym po Śródmieściu pawiu poinformowali nas przechodnie - mówił w środę Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej. - Strażnicy usiłują go bezpiecznie odłowić. Centrum miasta to nie jest przyjazne środowisko dla pawia - dodał. 

 

ZOBACZ: Przez silny wiatr wypadł z gniazda. Został... aspirantem

 

Paw spacerował zarówno po chodniku jak i po jezdni. Był w ciągłym ruchu i udało mu się uciec strażnikom. 

ms/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie