Zgubił kopertę z prezentem od ojca. Jest finał historii poszukiwanego Mateusza

Polska
Zgubił kopertę z prezentem od ojca. Jest finał historii poszukiwanego Mateusza
pomorska.policja.gov.pl
Pomorskie: 13-latek adresatem znalezionej koperty z 300 zł od taty z okazji Wielkanocy

Pieniądze w kopercie z podpisem "Mateusz z okazji Świąt Wielkanocnych 2021 300 zł - 28.03.2021 TATA", które przypadkowy znalazca 19 kwietnia przyniósł do komisariatu policji w Słupsku, wróciły do adresata. To 13-latek, który zgubił świąteczny prezent od taty - poinformowała w środę pomorska policja.

Mama 13-letniego Mateusza o tym, że koperta z pieniędzmi, którą zgubił jej syn, jest w rękach słupskiej policji, dowiedziała się od rodziny i znajomych. Ci natomiast o poszukiwaniu właściciela świątecznego prezentu dowiedzieli się z policyjnego apelu umieszczonego w internecie i w lokalnych mediach.

 

ZOBACZ: 53 lata temu zgubił portfel na Antarktydzie. Teraz 91-letni mężczyzna go odzyskał

 

 

Kobieta zgłosiła się po odbiór koperty z jej zawartością. "Pani Wioletta okazała dokumenty świadczące o tym, że koperta należy do jej 13-letniego syna i opowiedziała o okolicznościach utraty pieniędzy" - podała pomorska policja.

Kopertę odnalazł 65-latek 

Dzielnicowy skontaktował się także z ojcem chłopca, który potwierdził nadanie przesyłki i podpisaniu jej słowami "Mateusz z okazji Świąt Wielkanocnych 2021 300 zł - 28.03.2021 TATA". Mężczyzna nie krył wdzięczności dla znalazcy i policjantów, którzy zaangażowali się w ustalenie adresata zguby.

 

Ostatecznie sprawa ma swój szczęśliwy finał. Mateusz odzyskał 300 zł podarowane mu przez tatę.

 

ZOBACZ: Twierdzi, że wygrała miliony, ale zgubiła los. Pozwała firmę organizującą loterię

 

Kopertę z pieniędzmi do I Komisariatu Policji w Słupsku przyniósł 19 kwietnia 65-letni mieszkaniec miasta. Z jego relacji wynikało, że kopertę znalazł 5 kwietnia wieczorem na ścieżce rowerowej prowadzącej do miejscowości Głobino. Mężczyzna próbował na własną rękę odnaleźć adresata, ale gdy jego poszukiwania nie przyniosły rezultatu z kopertą przyszedł na policję, licząc, że ta odnajdzie Mateusza.

ms/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie