Szczepienia na uczelni. Uniwersytet Warszawski uruchamia specjalny punkt

Polska
Szczepienia na uczelni. Uniwersytet Warszawski uruchamia specjalny punkt
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Zorganizowany na terenie uczelni punkt ma obsługiwać podmiot medyczny współpracujący z Uniwersytetem

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego poinformował w czwartek, że uczelnia zorganizuje punkt szczepień przeznaczony dla studentów i pracowników uczelni. Jak przekazały władze, punkt ma funkcjonować na zasadach szczepień w zakładach pracy.

"Uniwersytet Warszawski przystępuje do zorganizowania Uniwersyteckiego Punktu Szczepień (UPSz) w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, w ramach wytycznych rządowych dla programu zakładowych punktów szczepień, którego rozpoczęcie przewidziane jest na przełom maja i czerwca 2021 roku" - przekazały w komunikacie władze uczelni. 

 

Szczepienie na uczelni 

 

Zorganizowany na terenie uczelni punkt ma obsługiwać podmiot medyczny współpracujący z Uniwersytetem. "W programie nie ma możliwości wyboru rodzaju szczepionki, które będą dostarczane z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (...)" - przekazano w dokumencie. 

 

Zaszczepić się przeciw COVID-19 na UW mogą osoby będące pracownikami spoza kadry akademickiej, nauczyciele akademiccy, doktoranci, studenci, którzy ukończyli 18. rok życia oraz osoby zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. 

 

ZOBACZ: Punkt szczepień na uczelni. Studenci będą mogli szczepić się w maju

 

Punkt ma wystartować na przełomie maja i czerwca. Szczepienia będą realizowane siedem dni w tygodniu. Punkt ma zostać uruchomiony w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej w Warszawie na poziomie -1, na ternach sal sportowych będących w dyspozycji uczelni. 

 

Poza uczelniami medycznymi, utworzenie własnych punktów szczepień zapowiedziały Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. UW zapowiedziało uruchomienie swojego punku, jako pierwsza uczelnia w Warszawie. 

laf/prz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie