Punkt szczepień na uczelni. Studenci będą mogli szczepić się w maju

Polska
Punkt szczepień na uczelni. Studenci będą mogli szczepić się w maju
PAP/Wojtek Jargiło
Na razie nie wiadomo, jaką szczepionką będą szczepieni studenci i doktoranci politechniki

Stworzenie punktów szczepień przeciw COVID-19 zapowiedziała Politechnika Poznańska (PP). Szczepienie studentów i doktorantów na terenie uczelni przeprowadzone zostanie w maju - na razie nie wiadomo, jakim preparatem.

To kolejna poznańska uczelnia, która uruchamia punkty szczepień; w drugiej połowie maja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczną się szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, oraz doktorantów i studentów.

 

Koordynator politechniki ds. szczepień przeciw COVID-19, prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. PP Agnieszka Misztal poinformowała, że studenci i pracownicy mogą się zapisywać na szczepienie poprzez uczelniany system internetowy.

 

Szczepienia w maju 

 

- Dziękuję za tak liczny odzew ws. zainteresowania szczepieniami. To dało nam przekonanie, że punkt szczepień na terenie PP jest bardzo potrzebny. Niezwłocznie rozpoczęliśmy starania o jego utworzenie. Szczepienie studentów i doktorantów będziemy mogli przeprowadzić już w maju – poinformowała Misztal.

 

Na razie nie wiadomo, jaką szczepionką będą szczepieni studenci i doktoranci politechniki; uczelnia poinformowała, że "można się spodziewać, że przyznana zostanie szczepionka, której zagwarantowane są najliczniejsze dostawy do Polski".

 

ZOBACZ: Szczepienia niepełnosprawnych. Jest nowa deklaracja Stachowiak-Różeckiej

 

Najprawdopodobniej szczepienie wszystkich zgłoszonych chętnych odbędzie się w jednym tygodniu. Politechnika Poznańska zorganizuje kilka równoległych miejsc szczepień na terenie uczelni.

 

Szczepienia też na UAM

 

- Wyrażam nadzieję, że zabezpieczenie przed koronawirusem dużej części naszej społeczności akademickiej pozwoli nam na powrót do kształcenia już w normalnych warunkach w nowym roku akademickim – podkreśliła prorektor.

 

W przypadku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza szczepienia przeciwko COVID-19 dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, doktorantów, studentów i członków rodzin powyższych grup mają się rozpocząć w drugiej połowie maja. Utworzone mają zostać dwa punkty w Poznaniu: w wybranym budynku UAM w centrum oraz na kampusie Morasko.

 

Uczelnia szacuje, że dziennie uda się zaszczepić ponad tysiąc osób

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie