Partia Zielonych poparła kandydaturę Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa

Polska
Partia Zielonych poparła kandydaturę Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa
Polsat News
Kandydaturę Fijołka popierają również m.in. PO, PSL, Lewica i Ruch Polska2050

Partia Zielonych poparła w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa kandydaturę wiceprzewodniczącego rady miasta Konrada Fijołka. To dla mnie bardzo ważne wsparcie, za które dziękuję – powiedział we wtorek na konferencji prasowej Fijołek.

Jak podkreślił kandydat, rozmowy między nim a przedstawicielami Partii Zielonych przebiegały w bardzo miłej i merytorycznej atmosferze. - Zawarliśmy wstępne porozumienie programowe, aby uwzględnić w naszym programie postulaty, które chcą wdrażać członkowie Partii Zielonych - mówił Fijołek.

 

Przedstawił spis działań i postulatów, które złożyć ma na ręce p.o. prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka. - Są to zielone postulaty, które chcemy zgłosić do realizacji jeszcze w trakcie prac tej rady miasta - dodał.

 

Wymienił w tym kontekście m.in. wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich, wykup terenów pod park na Zalesiu, projekt parku przy ul. Grabskiego, rozbudowa ścieżek biegowych na bulwarach, modernizacja placu zabaw przy ul. Staromiejskiej czy nasadzenie nowych drzew na terenie miasta.

 

Obecna w Rzeszowie współprzewodnicząca Partii Zielonych Małgorzata Tracz podkreśliła, że cieszy się, że jej ugrupowanie mogło poprzeć Fijołka. - Od początku, kiedy usłyszeliśmy, że prezydent Tadeusz Ferenc rezygnuje to pomyśleliśmy, że warto poprzeć kogoś, kto ma zieloną agendę dla miasta i działa w ruchach społecznych - mówiła.

 

Tracz zaznaczyła, że szczególnie ceni w Fijołku to, że nie patrzy "tylko na teraźniejszość, ale również w przyszłość". - Ważne jest, żeby Rzeszów był miastem przyjaznym nie tylko tu i teraz, ale także w przyszłości - zaznaczyła Tracz.

 

Liderka Zielonych podkreśliła, że ważne jest również to, że Fijołek jest z Rzeszowa. Zapewniła, że jej ugrupowanie włączy się w kampanię wyborczą kandydata.

 

Obecny na konferencji prasowej przewodniczący Rady miasta Rzeszowa Andrzej Dec (PO) wyraził nadzieję, że teraz w mieście położony zostanie większy nacisk na uporządkowanie przestrzeni miejskiej, a szczególnie zieleni. - Mamy przeświadczenie, że tych terenów zielonych jest w Rzeszowie za mało - dodał.

 

Zasugerował, żeby zagospodarować tereny leśne, które są w Rzeszowie. - Trzeba porozumieć się z Lasami Państwowymi, żeby oddali nam te tereny do zagospodarowania - podkreślił.

 

Poparcie dla kandydatury Fijołka

 

Kandydaturę Fijołka, który jest także przewodniczącym największego w radzie miasta klubu Rozwój Rzeszowa, popierają również m.in. PO, PSL, Lewica i Ruch Polska2050.

 

ZOBACZ: Konrad Fijołek wspólnym kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa

 

Dotychczasowy prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zrezygnował z urzędu 10 lutego br. Zgodnie z opublikowanym już rozporządzeniem premiera wybory odbędą się 9 maja br.

 

Wśród osób, które zgłosiły chęć kandydowania są m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, którego poparł Ferenc, poseł Konfederacji Grzegorz Braun, b. poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski, radny miejski Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina i popierana przez PiS wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie