Hiszpania. Niemal 2 tys. żołnierzy zakażonych koronawirusem

Świat
Hiszpania. Niemal 2 tys. żołnierzy zakażonych koronawirusem
zdjęcie ilustracyjne, pixabay/Defence-Imagery
191 zakażeń odnotowano w szkole lotnictwa wojskowego

Wśród personelu hiszpańskich sił zbrojnych na Covid-19 zachorowało prawie 2 tys. osób - wynika ze statystyk zaprezentowanych w parlamencie przez ministerstwo obrony. Domagała się ich prawicowa partia Vox.

Cytujący we wtorek statystyki resortu dziennik “El Independiente” wskazuje, że zaledwie 1,6 proc. chorych na Covid-19 w szeregach wojska nie oddaje pełnego zjawiska infekcji koronawirusem wśród żołnierzy.

 

Madrycki dziennik odnotował, że skala zjawiska zakażeń mogła być większa, gdyż do statystyk nie wliczono 2,5 tys. wojskowych, którzy na początku pandemii zostali objęci kwarantanną z powodu objawów choroby lub kontaktu z zainfekowanymi. Żołnierze ci nigdy nie zostali poddani badaniom na obecność SARS-CoV-2.

Zmarło 28 żołnierzy

Według hiszpańskiego ministerstwa obrony ośrodkiem, w którym doszło do największej liczby zakażeń – 191, była szkoła lotnictwa wojskowego w prowincji Leon, na północnym zachodzie kraju.

 

Z danych sił zbrojnych, które w walkę z pandemią włączyły się w ramach dwóch operacji wojskowych, wynika, że dotychczas w związku z Covid-19 zmarło 28 żołnierzy.

 

ZOBACZ: Odwołano gonitwy byków w Pampelunie. Hiszpania walczy z czwartą falą pandemii

 

W poniedziałek hiszpańska minister obrony Margarita Robles potwierdziła, że bezpośredni wpływ na zgon jednego ze stacjonujących w regionie Nawarry żołnierza miało szczepienie preparatem firmy AstraZeneca.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie