Szczepienia niepełnosprawnych. Jest nowa deklaracja Stachowiak-Różeckiej

Polska
Szczepienia niepełnosprawnych. Jest nowa deklaracja Stachowiak-Różeckiej
Polsat News
Stachowiak-Różecka obiecała, że porozmawia z Dworczykiem o szczepieniach niepełnosprawnych. Po tygodniu wyjaśniała, czy dotrzymała słowa

Rząd chce, by osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności szczepiły się na innych zasadach - z pierwszeństwem oraz jednodawkowym preparatem. Czy wpłynęła na to deklaracja polityk PiS Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, że w sprawie tej grupy zadzwoni do koordynatora akcji Michała Dworczyka? Jak zapewniła posłanka, dzwoniła do szefa KPRM i obiecała troskę o środowiska niepełnosprawnych.

Tydzień temu w "Śniadaniu w Polsat News i Interii" rozmawiano m.in. o szczepieniach osób niepełnosprawnych. Wówczas Stachowiak-Różecka przyznała, że dyskusja o sposobie podawania im preparatów przeciw koronawirusowi "toczy się od wielu miesięcy".

 

- Muszę przyznać, że trochę podzielam wątpliwości i myślę, że warto, aby osoby rządzące, Michał Dworczyk odpowiedzialny za szczepienia, jeszcze raz przeanalizowali tę kwestię - mówiła posłanka PiS.

 

ZOBACZ: "Zaszczep się w majówkę" z dużym zainteresowaniem. Trwa drugi dzień akcji

 

Następnie zapewniła, że "zadzwoni do Michała Dworczyka", a "jak będzie miała okazję" porozmawia również z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. 

 

- Ja panią za tydzień zaproszę i sprawdzę, czy pani zadzwoniła do pana ministra Dworczyka - zapewnił Piotr Witwicki.

 

"Minister Wdówik wykonał najważniejszą pracę"

 

Prowadzący dotrzymał słowa. W programie ponownie pojawiła się Mirosława Stachowiak-Różecka i została zapytana, czy dzwoniła do Dworczyka. Odpowiedziała, że tak.

 

- Rozmawiałam także z minister rodziny Marleną Maląg, jak i przedstawicielami środowisk osób niepełnosprawnych - dodała.

 

WIDEO: Niedzielne "Śniadanie w Polsat News i Interii". Polityk PiS o szczepieniach

  

 

Nawiązując do piątkowych deklaracji władz ws. szczepień, podziękowała także Pawłowi Wdówikowi, pełnomocnikowi rządu ds. niepełnosprawnych. - On w tym kontekście wykonał najważniejszą pracę. To ona była podstawowym impulsem, a nie moje telefony - stwierdziła posłanka PiS.

 

W jej opinii, udogodnienia dla niepełnosprawnych w procesie szczepienia to "duży krok dla środowiska". - Ono oczekuje nieustającej uwagi oraz zaangażowania. Deklaruję ich okazywanie - podsumowała Stachowiak-Różecka.

wka/Polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie