Niedzielski: średnia trafialność testowania spadła do 12,3 proc.

Polska
Niedzielski: średnia trafialność testowania spadła do 12,3 proc.
PAP/EPA/ROBERT GHEMENT/zdjęcie ilustracyjne
Średnia trafialność testowania spadła do 12,3 proc. - poniżej najniższego poziomu po II fali z przełomu stycznia i lutego

Średnia trafialność testowania spadła do 12,3 proc. - poniżej najniższego poziomu po II fali epidemii koronawirusa z przełomu stycznia i lutego - wskazał w niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia we wpisie na Twitterze zamieścił wykres przedstawiający odsetek testów z wynikiem pozytywnym w stosunku do wszystkich wykonanych w ujęciu na poszczególne miesiące.

 

"Średnia trafialność testowania spadła do 12,3 proc. - poniżej najniższego poziomu po II fali z przełomu stycznia i lutego" - zauważył Niedzielski.

 

Ponad 4,6 tys. nowych przypadków

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że ostatniej doby wykonano 43 353 testy na obecność SARS-CoV-2, w tym 19 776 testów antygenowych. Wykryto ponad 4,6 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 144 chorych zmarło.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 2 maja

 

Od czasu wykrycia pierwszego przypadku choroby COVID-19 w Polsce, czyli od 4 marca 2020 r., zdiagnozowano ją u 2 803 233 osób, z których 68 068 zmarło.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie