Pogoda na niedzielę 2 maja. Silny wiatr i intensywne opady. Ostrzeżenie IMGW

Polska
Pogoda na niedzielę 2 maja. Silny wiatr i intensywne opady. Ostrzeżenie IMGW
pixabay/zdj. ilustracyjne
Synoptycy ostrzegają przed silnym deszczem z burzami i porywistym wiatrem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o silnym wietrze w niedzielę w większości województw. Meteorolodzy ostrzegają też przed intensywnymi opadami deszczu i burzami, które mogą miejscami utrzymać się do poniedziałku.

Alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydano dla wszystkich województw oprócz woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego. Synoptycy przewidują, że w niedzielę na tym obszarze wystąpi silny wiatr osiągający w porywach prędkość 80 km/h.

 

Alert pierwszego stopnia

IMGW ostrzega też przed intensywnymi opadami deszczu. Alert pierwszego stopnia będzie w niedzielę obowiązywał w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim i w części woj. wielkopolskiego.

 

ZOBACZ: Mniej mięsa w diecie dla dobra klimatu. Urząd zachęca Niemców do zmian

 

Prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Opady mogą osiągnąć miejscami 50 mm. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu wydano dla wschodniej części woj. pomorskiego. Prognozowana wysokość opadu wyniesie tam nawet do 60 mm.

 

WIDEO: Szczegółowa prognoza pogody na najbliższe dni

   

 

Synoptycy ostrzegają tez przed silnym deszczem z burzami w województwach: mazowieckim, łódzkim i lubelskim. Według IMGW wystąpią na tych obszarach silne opady deszczu, którym towarzyszyć będą burze z porywami wiatru nawet do 90 km/h. Lokalnie grad.

Może spaść śnieg

Z kolei południu woj. dolnośląskiego mogą się pojawić w niedzielę intensywne opady śniegu.

 

Meteorolodzy wydali alert pierwszego stopnia obejmujący te tereny.

 

Na obszarach powyżej 800 m n.p.m. prognozuje się opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 15 cm.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie