"Sztaby Nawalnego" na liście organizacji i osób powiązanych z terroryzmem

Świat
"Sztaby Nawalnego" na liście organizacji i osób powiązanych z terroryzmem
Archiwum Polsat News
29 kwietnia szef sieci sztabów Nawalnego, Leonid Wołkow poinformował, że sztaby kończą działalność

Federalna Służba Monitoringu Finansowego (Rosfinmonitoring) - urząd zajmujący się w Rosji zapobieganiem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu - umieścił sztaby regionalne opozycjonisty Aleksieja Nawalnego na liście osób fizycznych i prawnych powiązanych z terroryzmem.

Ruch społeczny "Sztaby Nawalnego", działający jako podmiot prawny, został umieszczony na liście "organizacji i osób fizycznych, co do których są informacje o ich powiązaniach z działalnością ekstremistyczną i terroryzmem" - głosi komunikat na stronie internetowej Rosfinmonitoringu.

 

Urząd podjął te kroki jeszcze przed decyzją sądu, który na wniosek prokuratury rozważa uznanie struktur Nawalnego za organizacje ekstremistyczne.

 

Prokuratura zwróciła się w połowie kwietnia br. do sądu o uznanie za organizacje ekstremistyczne założonej przez Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją (FBK), Fundacji Obrony Praw Obywateli (FZPG) i sztabów Nawalnego działających w regionach Rosji.

 

ZOBACZ: Wideo z kolonii karnej, w której przetrzymywany jest Nawalny. "Bezczelny symulant"

 

Z powodu tej sytuacji 29 kwietnia szef sieci sztabów Nawalnego, Leonid Wołkow poinformował, że sztaby kończą działalność.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie