Disneyland znów działa. "Przywróćmy mu magię"

Świat
Disneyland znów działa. "Przywróćmy mu magię"
flickr/Aaron Fulkerson/CC BY-SA 2.0
Najpopularniejszy park rozrywki na świecie otwiera się, gdyż w Kalifornii poprawia się sytuacja epidemiczna.

Po ponadrocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa kalifornijski Disneyland w piątek się otworzył. Szef Disneya Bob Chapek poprosił pracowników o "przywrócenie magii".

- Zamknięcie parku przez ponad rok było dla nas trudne, więc miło jest wrócić"- powiedział agencji AP Jaki Montanez, który przyjechał do Anaheim samochodem i był jednym z pierwszych odwiedzających.

 

ZOBACZ: Nowe szaty pracowników Disneya. Disneyland za "swobodą wyrażania tożsamości płciowej"

 

Niektórzy goście po wejściu do "najszczęśliwszego miejsca na świecie" wiwatowali i krzyczeli z radości.

 

W parku dzień rozpoczął się od ceremonii wciągnięcia na maszt flagi Disneya przez zasłoniętych maseczkami pracowników. Dyrektor generalny Bob Chapek poprosił ich o "przywrócenie magii". - Nie jesteśmy kolejnym parkiem tematycznym. Jesteśmy czymś wyjątkowym - deklarował.

 

Obostrzenia na terenie parku

 

Na razie Disneyland przyjmuje tylko gości z Kalifornii i działa na jedną czwartą maksymalnego obłożenia. W parku znajdują się dozowniki do dezynfekcji rąk i znaki przypominające o konieczności zachowywania dystansu i noszenia maseczek.

 

ZOBACZ: Na terenie Disneylandu powstało centrum szczepień przeciw COVID-19

 

Posiłki spożywać można jedynie w wyznaczonych ku temu miejscach. Uściski z Myszką Miki i innymi postaciami z bajek są zabronione, nie odbywają się także słynne parady i pokazy sztucznych ogni.

 

Najpopularniejszy park rozrywki na świecie otwiera się, gdyż w Kalifornii poprawia się sytuacja epidemiczna. Ponad połowa dorosłych w tym stanie otrzymała już co najmniej jeden zastrzyk przeciwko koronawirusowi, a z tygodnia na tydzień wykrywa się coraz mniej przypadków SARS-CoV-2. To wielki postęp w porównaniu z grudniem, gdy w Kalifornii w niektórych szpitalach brakowało wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

 

Koniec lockdownu w Kalifornii

 

Na wiosnę kalifornijskie dzieci wracają do szkół, a wiele sklepów i restauracji wznawia działalność. Gubernator Gavin Newsom jako docelową datę otwarcia gospodarki obrał 15 czerwca, aczkolwiek przy zachowaniu pewnych ograniczeń.

 

Restrykcyjna koronawirusowa polityka Disneylandu w Kalifornii kontrastuje z podejściem Disney World Magic Kingdom pod Orlando na Florydzie. Park ten otworzył się już w lipcu ubiegłego roku. Przyjmuje jednak mniej gości niż przed epidemią, a niektóre atrakcje są zamknięte.

 

Disneyland w Anaheim w Kalifornii przyciągał przed pandemią prawie 19 milionów gości rocznie. W parku zatrudnionych jest kilkadziesiąt tysięcy osób.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie