Na terenie Disneylandu powstało centrum szczepień przeciw COVID-19

Świat
Na terenie Disneylandu powstało centrum szczepień przeciw COVID-19
fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT
Chętnych do zaczepienia się przeciw koronawirusowi na terenie Disneylandu w Anaheim było wielu

Wcześniej to miejsce przyciągało miłośników zabawy. Teraz, kalifornijski park rozrywki Disneyland w Anaheim w hrabstwie Orange w USA, zamienił się w centrum szczepień. Jak donosi serwis CBS Los Angeles, w środę ustawiały się tam setki aut z chętnymi do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Ochotników do zaczepienia się przeciw koronawirusowi na terenie Disneylandu w Anaheim było wielu. Strona, na której można zapisać się na wizytę, została szybko zawieszona. Podobnie było z aplikacją rejestrującą chętnych.  

 

ZOBACZ: Komórki macierzyste mogą "naprawić" płuca po COVID-19 - przełomowe badanie

 

Jeden z mężczyzn, cytowany przez amerykański portal zdradził, że miał szczęście, ponieważ udało mu się umówić na szczepienie we wtorek wieczorem.

 

Z danych przedstawionych przez Orange County Healthcare Agency (HCA) wynika, że we wtorek na liście znalazło się 10 000 osób. Dodatkowo agencja poinformowała na Twitterze, że obecnie trwają "prace techniczne", które mają rozwiązać problem ws. zapisów chętnych.

 

Centrum szczepień zostało otwarte o godz. 8. Ruchem drogowym na miejscu zajęli się funkcjonariusze policji. W środę zaszczepiono 3 tys. osób.

 

 

Na miejscu zjawili się też chętni, do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19, bez uprzedniej rejestracji. Zostali jednak odesłani bez skorzystania z usługi. Orange County Healthcare Agency podkreśliła, że takie zachowanie pacjentów - mnożące tłok w kolejkach - utrudniło szczepienia również w punktach dystrybucji na terenie hrabstwa. 

 

fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Tragiczny czas epidemii w USA 

W Stanach Zjednoczonych trwa najtragiczniejszy okres epidemii. W środę - jak wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore - z powodu Covid-19 zmarło 4089 Amerykanów.

 

ZOBACZ: Eksperci WHO przylecieli do Wuhan. Po drodze u dwóch z nich wykryto Covid-19

 

To już druga w USA doba z ponad 4 tysiącami ofiar śmiertelnych koronawirusa. Łącznie od początku epidemii zmarły w Stanach Zjednoczonych 384 604 osoby zakażone SARS-CoV-2, najwięcej na świecie. Wszystko wskazuje, że styczeń będzie w USA najbardziej tragicznym miesiącem od początku epidemii.

Niepokojąca sytuacja w Kalifornii 

Sytuacja przedstawia się szczególnie niepokojąco w Kalifornii, gdzie w ciągu ostatnich siedmiu dni zmarło ponad 3,6 tys. chorych. Oprócz tego stanu najwyższe wskaźniki zgonów odnotowywane są w Arizonie i Oklahomie.

 

ZOBACZ: Oszust wstrzyknął 92-latce fałszywą szczepionkę przeciw Covid-19

 

W USA pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 przyjęło ponad 10 mln osób, czyli ok. 3 proc. populacji - poinformowało w środę Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). W całym kraju dostarczono blisko 30 mln dawek szczepionek.

 

Kampania szczepień w USA jest znacznie opóźniona, pierwotnie według rządowych planów przed końcem 2020 r. zaszczepionych miało być 20 mln osób. 

ms/msl/ losangeles.cbslocal.com, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie