"Wydarzenia" liderem. To najpopularniejsze źródło informacji

Polska
"Wydarzenia" liderem. To najpopularniejsze źródło informacji
Polsat News
"Wydarzenia" jako główne źródło informacji wybiera 38,1 proc. Polaków

"Wydarzenia" są najpopularniejszym źródłem informacji Polaków - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez IBRIS i Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Coraz większą popularność zdobywa również portal Interia.

Ponownie sprawdzono, które źródła informacji są najpopularniejsze, a które straciły na znaczeniu. W ciągu kwartału wzrosły wyniki portali internetowych, zmalały - social media. Dane do badania agregowane były z dwóch pomiarów kwietniowych N=2000 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie respondentów w wieku 18+ (próba losowo-kwotowa).

 

Od poprzedniego, styczniowego badania zmieniła się sytuacja w kategorii telewizyjnych programów informacyjnych: "Wydarzenia" Telewizji Polsat zastąpiły "Fakty" TVN na pozycji lidera źródeł informacji Polaków. "Wydarzenia" jako główne źródło informacji wybiera 38,1 proc. Polaków, "Fakty" TVN 35,7 proc., a "Wiadomości" TVP - 33,2 proc. badanych. 

 

ZOBACZ: IBRIS: "Wydarzenia" Polsatu najbardziej rzetelnym programem informacyjnym

 

"Wydarzenia" zwyciężyły także w grupie wiekowej 18-29. Program Telewizji Polsat jest wyborem dla 16,1 proc. badanych.

67 proc. wybiera internet

W ciągu ostatniego kwartału o 6 punktów procentowych wzrosła przewaga portali internetowych jako głównego źródła informacji. 67 proc. badanych wskazało je jako pierwsze i najważniejsze źródło newsów. Spadła za to rola mediów społecznościowych, i to aż o 9 punktów procentowych.

 

ZOBACZ: Czy restrykcje działają? Eksperyment Polsat News w centrum Warszawy

 

Portale internetowe swój szczyt odnotowują w grupie 30-39 lat: 86,4 proc. członków tej grupy wybiera portale takie jak Interia czy Onet. Najniżej, choć i tak wysoko, portale plasują się w grupie badanych 70+ - są wyborem dla 34,4 proc. tej grupy.

 

 

dsk/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie