Polsat News wyprzedził TVP Info w marcu. Duże zainteresowanie widzów

Polska
Polsat News wyprzedził TVP Info w marcu. Duże zainteresowanie widzów
Polsat News
Polsat News jako jedyna stacja informacyjna może pochwalić się wzrostami pierwszym kwartale 2021

Polsat News wyprzedził w marcu TVP Info i awansował w zestawieniu najpopularniejszych kanałów newsowych w kraju w grupie wiekowej 16-49. Stacja jako jedyna spośród kanałów newsowych zanotowała w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosty oglądalności zarówno w grupie wszystkich widzów, jak i tych z grupy komercyjnej.

Polsat News cieszył się w marcu dużym zainteresowaniem widzów. Według danych Nielsem Audience Measurement uzyskał 1,65 proc. udziałów w grupie komercyjnej. Tym samym był wiceliderem wśród stacji informacyjnych. W grupie wszystkich badanych Polsat News uzyskał udziały na poziomie 1,9 proc..

 

ZOBACZ: Najlepszy luty w historii Polsat News. Duży wzrost oglądalności

 

Polsat News jako jedyna stacja informacyjna może pochwalić się wzrostami pierwszym kwartale 2021. W porównaniu do analogicznego okres w ubiegłym roku uzyskała wyniki lepsze o 8% w grupie wiekowej 4+ i o 6% w grupie wiekowej 16-49.

 

Najwyższe wzrosty oglądalności w każdym miesiącu

Przypomnijmy, że 2020 rok był najlepszym w historii Polsat News. Spośród stacji informacyjnych w każdym miesiącu odnotowywał najwyższe wzrosty oglądalności.

 

Wśród wszystkich widzów w całym 2020 roku Polsat News uzyskał 2,02 proc. udziałów. W grupie komercyjnej (16-49) rezultat za ten sam okres jest również bardzo dobry - bo aż 1,77 proc. Oznacza to, że w porównaniu do wyników z 2019 roku, Polsat News poprawił swoje wyniki odpowiednio o 80% w grupie 4+ i aż 142 proc. w grupie 16-49.

 

ZOBACZ: Najlepszy rok w historii Polsat News

 

Dla porównania - udziały TVN24 wzrosły o 20 proc. w grupie 4+ i 41 proc. w grupie 16-49, natomiast TVP Info o odpowiednio 32 proc. i 49 proc.

 

Informacje prezentowane na antenie Polsat News docierały codziennie w 2020 roku do prawie 4 milionów widzów (całkowita widownia dobowa Polsat News w 2020 roku).

red/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie