Hiszpania. Madryt planuje dużą imprezę. W planie m.in. walka z bykami

Świat
Hiszpania. Madryt planuje dużą imprezę. W planie m.in. walka z bykami
Pixabay/Life-of-pix
Wśród zaplanowanych atrakcji podczas święta jest m.in. pokaz walki z bykami

Rząd wspólnoty autonomicznej Madrytu zorganizuje w niedzielę masowe imprezy w ramach dobroczynnego święta odbywającego się na terenie stołecznego osiedla Las Ventas. Impreza, której towarzyszyć będą m.in. pokazy walk z bykami, odbędzie się pomimo sprzeciwu ministerstwa zdrowia. W regionie na 4 maja zaplanowano wybory do tamtejszego parlamentu.

Odpowiedzialna za decyzje dotyczące restrykcji sanitarnych Międzyregionalna Komisja ds. Zdrowia nie zablokowała zaplanowanego na 2 maja święta w Las Ventas. To oznacza, że chętni mogą szykować się do zabawy.

 

Władze komisji, reprezentowanej przez służby medyczne wszystkich regionów Hiszpanii, mają jeszcze raz zebrać się na posiedzenie w piątek. Wiadomo już jednak, że podczas tego wydarzenia nie będzie omawiana kwestia restrykcji w stołecznej aglomeracji, a tym samym festyn w Las Ventas.

 

Impreza tuż przed wyborami

 

Dobroczynne wydarzenie w stołecznej dzielnicy zbiegnie się z końcem kampanii wyborczej przed zaplanowanymi na 4 maja wyborami do parlamentu wspólnoty autonomicznej Madrytu.

 

ZOBACZ: Unijny komisarz: Brak wspólnego koronapaszportu doprowadzi do chaosu

 

W kwietniu ministerstwo zdrowia Hiszpanii apelowało do gabinetu Isabel Diaz Ayuso o odstąpienie od planu organizacji święta w madryckim Las Ventas z powodu wysokiego poziomu zakażeń i możliwości nasilenia się pandemii w stolicy.

 

Region Madrytu jest jedną z najbardziej doświadczonych przez Covid-19 wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Na 100 tys. mieszkańców przypadają tam już 393 przypadki infekcji.

wka / PAP / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie