Dorastał w Nigerii. Dostał się na 7 prestiżowych uczelni

Świat
Dorastał w Nigerii. Dostał się na 7 prestiżowych uczelni
flickr/Sakeeb Sabakka/CC BY 2.0/zdj. ilustracyjne
- List akceptacyjny z Yale, przyszedł wraz z filmem wideo głoszącym: "Jesteśmy Yale! Bulldogs, bulldogs, bulldogs" (buldog jest maskotką uczelni od co najmniej 1890 roku). Byłem tak podekscytowany– powiedział stacji CBS nastolatek.

Ucznia szkoły średniej w Bloomfield w stanie New Jersey Davida Odekunlego, który dorastał w Nigerii, zaakceptowało na studia siedem uczelni z amerykańskiej prestiżowej Ivy League. Mówi on, że wyzwania, jakich doświadczył w afrykańskim kraju, ukształtowały jego życie.

Amerykańskie szkoły wyższe wysyłają w tym tygodniu zakwalifikowanym uczniom pocztą elektroniczną potwierdzenie o przyjęciu na studia. Odekunlego zaaprobowało siedem z ośmiu zrzeszającej najlepsze uczelnie na Wschodnim Wybrzeżu USA Ivy League.

 

ZOBACZ: Uczeń wygląda, jak "40-letni mężczyzna". Oburzenie w brytyjskiej szkole

 

Praktycznie są to najlepsze szkoły wyższe w całym kraju, jeśli dodać kalifornijski Stanford University oraz Massachusetts Institute of Technology.

 

"Jesteśmy Yale"

 

- List akceptacyjny z Yale, przyszedł wraz z filmem wideo głoszącym: "Jesteśmy Yale! Bulldogs, bulldogs, bulldogs" (buldog jest maskotką uczelni od co najmniej 1890 roku). Byłem tak podekscytowany– powiedział stacji CBS nastolatek.

 

Sprawdzając następne e-maile, przekonał się, że także kolejne uczelnie Ivy League (z wyjątkiem Harvardu) powiedziały "tak".

- Szczerze mówiąc, byłem bardzo wstrząśnięty – przyznał uczeń szkoły średniej w Bloomfield.

 

Jak twierdzi CBS, ponieważ liczba zgłoszeń w tym roku drastycznie wzrosła, wskaźnik przyjęć do Ivy League spadł z 10 do około 6 proc. - Dorastając w Nigerii, miałem o wiele więcej przeciwności i wyzwań, więc umiejętność wykorzystania tego, niedopuszczenie, aby mnie to powstrzymało od osiągnięcia tego, co chciałem osiągnąć, odegrało ogromną rolę w moim życiu. Po prostu czułem się coraz lepiej i lepiej – wyjaśnił David.

 

Źródło sukcesu

 

Przed dwoma laty podobne wyróżnienie spotkało jego brata Emanuela. - Jestem z tego bardzo dumna. Moim sekretem jest zachęcanie ich do bycia pracowitymi. Zawsze im powtarzam: "Ciężko pracujący nie zabijają ludzi". Kiedy jesteś pracowity, będziesz miał korzyści w późniejszym życiu – powiedziała ich matka dr Florence Odekunle, pytana o źródło sukcesu. Jej mąż też jest lekarzem.

 

ZOBACZ: Jak dostać się na najlepsze uczelnie świata? Spotkanie Our Future Forum

 

Według CBC David nauczył się, że wychodzenie poza strefę komfortu jest sposobem na rozwój.

 

- Przebywanie w otoczeniu ludzi, którzy tak bardzo się od ciebie różnią, jest zniechęcające, ale kiedy już jesteś w stanie dowiedzieć się czegoś o nich i o tym, co sprawia, że są wyjątkowi, wzbogaca to twoje własne życia - zauważył David.

 

W jego opinii uczniowie starający się o przyjęcie na studia powinni w esejach towarzyszących podaniom nadać im bardziej osobisty charakter. Tak, aby komisja mogła zobaczyć w nich osobę, a nie tylko zestaw ocen.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie