Jak dostać się na najlepsze uczelnie świata? Spotkanie Our Future Forum

Polska
Jak dostać się na najlepsze uczelnie świata? Spotkanie Our Future Forum
Polsat News
Dyskusja odbyła się w ramach Our Future Forum organizowane przez Our Future Foundation

Jak dostać się na najlepsze uczelnie świata? Tego polscy licealiści dowiedzieli się w sobotę na Our Future Forum. Dyskusja skupiała się na szansach polskiej młodzieży i systemie edukacji. W związku z sytuacją epidemiczną, spotkanie odbyło się wirtualnie.

- GovTech ma odpowiedzialność za e-usługi, kompetencje cyfrowe oraz nowoczesne technologie - wyjaśniała Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech. 

 

- Jeśli chcemy, jako administracja centralna i lokalna, zachęcać młodych liderów, by przystępowali do pracy na rzecz państwa polskiego, to trzeba im mówić, że takie możliwości tutaj są, naprawdę mają równoprawny głos, jeśli wpadną na jakiś pomysł - tak jak minister, tak stażysta programu młodych liderów ma możliwość swój projekt zaprezentować i wdrożyć - wyjaśniała. Dodała, że by zachęcić młodych do programu, premier zwolnił umowy stażowe i praktykanckie z podatku PIT. 

 

Zdolni emigrują 

 

- To jest duże wyzwanie, które stoi przed nami menedżerami - mówiła, pytana o to, jak zatrzymać młodych i utalentowanych specjalistów na rynku polskim. Zaznaczyła, że "trzeba pokazać, jakie możliwości mamy tu w Polsce, ogromną karierę można zrobić w kraju jeszcze z ta świadomością, ze robi się to dla Polski". 

 

WIDEO: Jak dostać się na najlepsze uczelnie świata? Spotkanie Our Future Forum

  

 

ZOBACZ: Uczniowie nie chcą nauczania zdalnego. Strajk we Włoszech

 

- Nasza transformacja po 89 roku wciąż trwa i można znaleźć nisze i się w niej rozwinąć - zachęcała.

 

Dyskusja odbyła się w ramach Our Future Forum organizowanego przez Our Future Foundation, organizację, która wspiera osoby, które chcą studiować na najlepszych uczelniach świata. 

laf/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie