Wydatki PO: miliony na marketing, 100 tys. zł dla twórcy "Soku z buraka"

Polska
Wydatki PO: miliony na marketing, 100 tys. zł dla twórcy "Soku z buraka"
PAP/Paweł Supernak
Przewodniczący PO Borys Budka

Interia prześwietliła wydatki Platformy Obywatelskiej w 2020 roku. Partia Borysa Budki wydała miliony złotych na marketing i badania. Po ponad 100 tys. zł zarobili główny ekonomista PO prof. Bogdan Rzońca, a także twórca internetowego "Soku z buraka" Mariusz Kozak-Zagozda. Przychody partii sięgnęły 65,25 mln zł.

W Platformie Obywatelskiej najwięcej zarabiają ci, którzy odpowiadają za finanse. Łukasz Pawełek, skarbnik partii i członek zarządu krajowego, może liczyć na przelewy sięgające 11 tys. zł miesięcznie. Jednym z najlepiej zarabiających specjalistów PO jest główny ekonomista ekipy Borysa Budki - prof. Andrzej Rzońca pobierał pensję z Funduszu Eksperckiego - najwyższy przelew, styczniowy, opiewa na kwotę 23 520 zł. Łącznie w 2020 r. zarobił 113 400 zł.

 

Na stałej liście partyjnych płac, chociaż nie należy do ludzi opłacanych z Funduszu Eksperckiego, jest również Mariusz Kozak-Zagozda. Zrobiło się o nim głośno, kiedy w 2019 r. okazało się, że jest on twórcą profilu "Sok z Buraka" na Facebooku.

 

ZOBACZ: Rozmowy Giertycha z twórcą "Soku z Buraka". Mecenas komentuje

 

Jak ustaliła Interia, w 2020 r. Mariusz Kozak-Zagozda regularnie otrzymywał przelewy od ugrupowania Borysa Budki. W 2020 r. twórca "Soku z Buraka" zarobił dzięki PO 104 605 zł.

 

Więcej informacji na temat przychodów i wydatków Platformy w 2020 roku jest dostępnych w serwisie wydarzenia.interia.pl

 

 

jo/ sgo/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie