Bunt w PO przeciw Borysowi Budce? "Informacje wyssane z palca"

Polska
Bunt w PO przeciw Borysowi Budce? "Informacje wyssane z palca"
PAP/Paweł Supernak
Borys Budka zapewnił, że jedyne podpisy, jakie są zbierane w Platformie, dotyczą telewizji państwowej

- Niepoważne artykuły nie powinny być komentowane - tak lider PO Borys Budka odniósł się do doniesień tygodnika "Wprost". Gazeta napisała, że wśród członków Platformy zbierane były podpisy pod apelem wzywającym go do ustąpienia ze stanowiska przewodniczącego partii. Zdaniem Budki, informacje gazety są "wyssane z palca".

Tygodnik "Wprost" napisał w środę, że wśród członków Platformy Obywatelskiej zbierane są podpisy pod apelem wzywającym Borysa Budkę do ustąpienia ze stanowiska przewodniczącego partii. Według tygodnika, inicjatywa zbiórki podpisów pojawiła się w połowie kwietnia wśród działaczy mazowieckiej Platformy, ale wraz z rozwojem akcji dołączyły do niej także inne regiony.

 

"Wprost" informuje też, że akcja jest organizowana z inspiracji byłego szefa PO Grzegorza Schetyny. O doniesienia tygodnika został zapytany na czwartkowej konferencji przewodniczący PO Borys Budka.

 

ZOBACZ: Głosowanie ponad podziałami ws. Funduszu Odbudowy? Tego chcą wyborcy

 

- Tego typu informacje są wyssane z palca. Co więcej, jedna z osób wymienionych w artykule dowiedziała się o tym artykule i o tym, że rzekomo zbiera podpisy, kiedy wspólnie ze mną siedziała i rozmawialiśmy po spotkaniu prezydium partii - mówił Budka.

 

Budka: wciąż są tacy, którzy nie mogą pogodzić się, że PO się zmienia

 

Zapewnił, że jedyne podpisy, które są zbierane przez działaczy Platformy Obywatelskiej, to podpisy "pod likwidacją TVP". - Niepoważne artykuły nie powinny być komentowane. Dzisiaj wszyscy w PO i KO zajmujemy się wyborami w Rzeszowie (...) i sprawami bezpieczeństwa narodowego - oświadczył.

 

Jego zdaniem, "wciąż są osoby, które nie mogą pogodzić się z tym, że Platforma się zmienia". - Koalicja Obywatelska jest alternatywą dla rządów PiS-u, a odeszli od władzy... No cóż, niepoważnych tekstów nie zamierzam komentować - podsumował lider PO.

wka/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie