Przełożono ogłoszenie wyroku dla zabójcy George'a Floyda

Świat
Przełożono ogłoszenie wyroku dla zabójcy George'a Floyda
Policja w Minnesocie
Chauvinowi grozi do 40 lat więzienia za morderstwo II stopnia, do 25 lat za morderstwo III stopnia i do 10 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci

Na 25 czerwca przełożone zostało ogłoszenie wyroku na Dereka Chauvina, byłego policjanta z Minneapolis, uznanego za winnego zeszłorocznego zabójstwa Afroamerykanina George'a Floyda podczas próby zatrzymania - pisze w środę agencja AP.

Kilka dni temu sędzia okręgowy hrabstwa Hennepin Peter Cahill informował, że wyrok zostanie ogłoszony 16 czerwca.

Chodzi o harmonogram pracy sądu

Nie wyjaśniono, dlaczego data ogłoszenia wyroku uległa zmianie, jednak rzecznik sądu w Hennepin Spenser Bickett powiedział, że wynika to z powodu konfliktu w harmonogramie pracy sądu.

 

45-letniemu Chauvinowi grozi do 40 lat więzienia za morderstwo drugiego stopnia, do 25 lat za morderstwo trzeciego stopnia i do 10 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci.

 

ZOBACZ: Zabójca George'a Floyda w więzieniu maksymalnego bezpieczeństwa. Są obawy o jego życie

 

Floyd zmarł 25 maja zeszłego roku. W trakcie aresztowania za użycie w sklepie 20-dolarowego fałszywego banknotu biały funkcjonariusz obezwładnił Afroamerykanina, który początkowo stawiał opór. Prokuratura oceniła, że przyciskał kolanem szyję leżącego na ziemi i skutego 46-letniego mężczyznę przez około 9 i pół minuty. Śmierć Floyda doprowadziła do masowych protestów w wielu miastach USA. (PAP)

ml//PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie