Jasna Góra otrzymała szczególną misję od papieża Franciszka. Chodzi o pandemię

Polska
Jasna Góra otrzymała szczególną misję od papieża Franciszka. Chodzi o pandemię
Piixabay
Modlitwa z każdego z miejsc będzie transmitowana przez watykańskie media codziennie o godz. 18.00 w Polsce

W maju na Jasnej Górze odbędzie się modlitwa za wszystkich zakażonych koronawirusem i chorych na Covid-19. Jasna Góra jest na liście 30 sanktuariów na świecie, które z inicjatywy papieża Franciszka poprowadzą w kolejnych dniach modlitwy o ustanie pandemii.

Listę tych sanktuariów ogłosiła we wtorek Papieska Rada ds. Nowej Ewangelizacji podkreślając, że ten modlitewny "maraton" jest "gorącym pragnieniem" papieża. Franciszek chce, aby uczestniczyły w nim wszystkie sanktuaria na świecie. Niektórym z nich, także temu w Częstochowie, powierzono zadanie poprowadzenia modlitwy.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 27 kwietnia

 

Miesiąc modlitw o zakończenie pandemii papież zainauguruje w sobotę 1 maja wieczorem w bazylice Świętego Piotra i zakończy 31 maja w Ogrodach Watykańskich.

 

Codzienne transmisje

 

W inicjatywie tej wezmą też udział w kolejnych dniach między innymi sanktuaria w Wielkiej Brytanii, Izraelu, we Włoszech, Korei Południowej, Brazylii, Meksyku, na Filipinach, w Argentynie, Irlandii, Belgii, Portugalii, na Malcie, w Indiach, Algierii, Turcji, Australii i Japonii.

 

Modlitwa z każdego z tych miejsc będzie transmitowana przez watykańskie media codziennie o godz. 18.00 w Polsce. 

emi / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie