Prezydent Ukrainy: wszystko zmierza ku temu, że spotkanie z Putinem się odbędzie

Świat
Prezydent Ukrainy: wszystko zmierza ku temu, że spotkanie z Putinem się odbędzie
Twitter/Володимир Зеленський
Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w poniedziałek, że wszystko zmierza ku temu, że jego spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem dojdzie do skutku. Dodał, że na finalnym stadium jest uzgodnienie kolejnego zawieszenia broni w Donbasie.

- Wydaje mi się, że wszystko zmierza ku temu, że to spotkanie się odbędzie - powiedział dziennikarzom Zełenski. Zaznaczył, że zaproponował Putinowi spotkanie w Donbasie, z kolei rosyjski prezydent potwierdził zamiar spotkania, ale zaproponował, by odbyło się ono w Moskwie.

 

ZOBACZ: Rosyjskie manewry na Krymie. Wojska opuszczają półwysep

 

- Poleciłem już szefowi biura prezydenta Andrijowi Jermakowi, żeby kontaktował się z administracją prezydenta Putina, żeby się porozumieli, znaleźli terminy i miejsce, gdzie możemy się spotkać - kontynuował Zełenski. Ocenił, że najważniejsze nie jest miejsce czy czas spotkania, a treść rozmowy.

 

Ukraiński prezydent poinformował też, że na finalnym stadium jest ustalenie kolejnego, wielkanocnego, zawieszenia broni w Donbasie; w najbliższą niedzielę wierni Kościołów chrześcijańskich obrządków wschodnich obchodzą Wielkanoc.

 

- Uważam, że już jesteśmy na finiszu tego uzgodnienia. Posiedzenie trójstronnej grupy kontaktowej, przede wszystkim podgrupy ds. bezpieczeństwa, odbędzie się jutro, będzie kontynuacja - przekazał Zełenski, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

 

- Bardzo tego chcemy, dążymy do tego, bardzo byśmy chcieli, by na Wielkanoc nie było strzałów, nie było śmierci. W tym celu jest robione wszystko, ukraińska strona już zrobiła w tym celu wszystko - podsumował prezydent.

ms / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie