Ukraina. Władze Kijowa opublikowały mapę miejskich schronów

Świat
Ukraina. Władze Kijowa opublikowały mapę miejskich schronów
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/tomaszpro
Media podkreślają, że publikacja mapy może mieć związek z nagromadzeniem rosyjskich wojsk u ukraińskich granic

Władze Kijowa opublikowały zaktualizowaną mapę schronów, w których mieszkańcy mogą się ukryć w razie nadzwyczajnych sytuacji natury technogennej, naturalnej czy militarnej. Media podkreślają, że publikacja mapy może mieć związek z nagromadzeniem rosyjskich wojsk u ukraińskich granic.

Mapa, która ma format online, obejmuje schrony, podziemną przestrzeń metra, piwnice budynków mieszkalnych, podziemne parkingi i inne podziemne przestrzenie, które mogą być czasowo wykorzystane dla schronienia.

 

Obiekty na mapie podzielone są na kategorie, a po kliknięciu w ikonę można przeczytać szczegóły, takie jak adres, rodzaj schronu, numer telefonu do miejsca, w którym znajdują się do niego klucze, oraz to, kto jest jego właścicielem czy zarządcą.

 

ZOBACZ: Protest przed ambasadą Ukrainy. Skandowano "Kijów wolny od faszyzmu", "Banderowcy naziści"

 

Zarządcy i właściciele danych obiektów mają w razie konieczności zagwarantować do nich wolny dostęp - przekazały władze Kijowa.

 

Jak pisze w piątek Kyiv Post, w 2015 roku kijowskie władze poinformowały, że w mieście jest ok. 3 tysięcy podziemnych miejsc, które mogą być w razie potrzeby wykorzystane jako schrony. Przekazano wtedy też, że w Kijowie jest 150 syren alarmowych, rozlokowanych we wszystkich dzielnicach.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie