Zwabili 14-latkę. Jeden wykorzystał ją seksualnie, drugi to nagrywał

Polska
Zwabili 14-latkę. Jeden wykorzystał ją seksualnie, drugi to nagrywał
KWP w Gdańsku
Policja zatrzymała podejrzanych mężczyzn

Policjanci z Gdańska zatrzymali dwóch mężczyzn ws. wykorzystywania małoletniej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy zwabili 14-latkę, a następnie jeden z nich wykorzystał ją seksualnie, a drugi nagrywał całą sytuację. Podejrzani zostali aresztowani. 49-latkowi grozi 10 lat pozbawienia wolności, 56-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prowadzą śledztwo w sprawie wykorzystywania seksualnego małoletnich.

 

ZOBACZ: Cztery lata więzienia za pedofilię. Animator kultury usłyszał wyrok

 

"Pracę nad sprawą rozpoczęli w marcu ubiegłego roku i do tej pory dzięki pracy śledczych, kryminalnych oraz policjantów z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odpowiedzialności karnej nie uniknie ośmiu podejrzanych o te przestępstwa osób. Wobec pięciu z nich sąd już zastosował tymczasowy areszt" - przekazała oficer prasowa KWP w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska.

 

Do kolejnych zatrzymań w tej sprawie doszło kilka dni temu. Kryminalni podejrzewali, że jeden z mężczyzn może być uzbrojony, dlatego do akcji skierowano kontrterrorystów, którzy weszli do mieszkania na terenie Gdańska. Podejrzany mężczyzna został obezwładniony. W tym samym czasie, w innej części miasta doszło do zatrzymania drugiego z podejrzanych.

Dyski, pendrivy, aparaty fotograficzne

Na podstawie zebranych dowodów policjanci ustalili, że na przełomie 2016 i 2017 r. mężczyźni wykorzystali dziewczynkę, mającą wówczas 14 lat.

 

ZOBACZ: Miał zgwałcić studentki i handlować narkotykami. Śledztwo ws. doktoranta UW

 

"W mieszkaniach zatrzymanych policjanci zabezpieczyli nośniki danych takie jak dyski, pendrivy i aparaty fotograficzne. Zostały przekazane do badań biegłemu z zakresu informatyki śledczej. Ponadto podczas przeszukania policjanci znaleźli w mieszkaniach obu mężczyznach środki odurzające i psychotropowe" - przekazała oficer prasowa.

 

56-latek i 49-latek usłyszeli zarzuty utrwalania treści pornograficznych z udziałem małoletniej oraz posiadania środków odurzających i psychotropowych. Ponadto 56-latek usłyszał zarzut zgwałcenia nastolatki. Mężczyźni zostali aresztowani.

 

49-latkowi grozi 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 56-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

bas/sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie