Wieczór panieński na terenie zakładu produkcyjnego. Część pracowników zwolniona

Polska
Wieczór panieński na terenie zakładu produkcyjnego. Część pracowników zwolniona
Pixabay/ zdj. ilustracyjne

Dyscyplinarne zwolnienie, rozwiązanie umów o pracę oraz kary finansowe – takie były konsekwencje po "wieczorze panieńskim" zorganizowanym w jednym z zakładów produkcyjnych koło Gostynia (Wielkopolskie). Zdarzenie miało mieć miejsce przed rozpoczęciem zmiany przez uczestników.

Sprawę opisał lokalny serwis gostyn24.pl. Tam też opublikowano nagrania z zabawy zorganizowanej w zakładowej hali 11 kwietnia przez pracowników dla jednej z pracownic.

 

"Przebywająca w jednej z hal produkcyjnych, kilkunastoosobowa grupa osób, jeszcze przed rozpoczęciem pracy postanowiła urządzić »wieczór panieński« swojej koleżance ze zmiany. Był tort z penisem, welon, balony i diabelskie rogi. Nie zabrakło tańców, kółeczek i głośnej muzyki disco polo" – podał serwis.

 

"Absolutne złamanie obowiązków"

 

Według ustaleń portalu, w związku ze zdarzeniem dyscyplinarnie zwolnienie otrzymała osoba pełniąca obowiązki brygadzisty, z pozostałymi pracownikami biorącymi udział w panieńskim wieczorze rozwiązano umowy o pracę. Wszyscy obserwatorzy nie mający w tym czasie założonych maseczek zostali pozbawieni dniówek.

 

ZOBACZ: Komunie i wesela. Minister podał pierwsze szczegóły

 

Serwis zacytował też pismo wystosowane przez zarząd firmy. "Wydarzenie jest absolutnym złamaniem podstawowych obowiązków pracowników oraz zasad, które wdrożyliśmy dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Jest również pokazaniem braku szacunku do tych wszystkich, którzy ciężko i sumiennie pracują w tych trudnych warunkach" - napisano w zacytowanym dokumencie

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie