Komunie i wesela. Minister podał pierwsze szczegóły

Polska
Komunie i wesela. Minister podał pierwsze szczegóły
Pixabay
Decyzja ws. organizacji uroczystości - za tydzień

W planie, które zostanie przedstawiony na maj, odniesiemy się do zagadnienia komunii i wesel - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. - Zgodnie z tym duchem, który już częściowo mamy jeśli chodzi o limit uprawiania sportu w wysokości 25 osób, od takiego limitu będziemy zaczynali - dodał.

- Apogeum zakażeń i hospitalizacji trzeciej fali koronawirusa mamy za sobą - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. - Utrzymuje się jednak na wysokim poziomie - dodał i zapowiedział, że obostrzenia zostaną utrzymane w pięciu województwach. W pozostałych nastąpi "poluzowanie". To wynik ustaleń Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

ZOBACZ: Obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Niedzielski: decyzja - za tydzień

Minister zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony bardziej szczegółowy plan dla całego maja, który będzie dotyczył różnych branż m.in. gastronomicznej i hotelarskiej. 

 

WIDEO: Konferencja ministra zdrowia 

  

- W tym planie również odniesiemy się do zagadnienia komunii, wesel organizacji tych uroczystości. Zgodnie z tym duchem, który już częściowo mamy, jeśli chodzi o limit uprawiania sportu, który już zastosowaliśmy, w wysokości 25 osób, więc od takiego limitu na pewno będziemy zaczynali - powiedział i dodał, że szczegóły zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu. 

 

pgo/bas/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie