Nielegalna impreza nastolatków. 15-latka miała ponad 3 promile

Polska
Nielegalna impreza nastolatków. 15-latka miała ponad 3 promile
Zdj. ilustracyjne/Polsat News
15-letnia uczestniczka imprezy ledwo trzymała się na nogach

Kilkoro nastolatków mimo obostrzeń zorganizowało zakrapianą imprezę nad rzeką w Chrzanowie (Małopolskie). Jedna z uczestniczek nielegalnej zabawy, 15-latka, miała ponad 3 promile alkoholu we krwi. Młodzież odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Jak ustaliła policja, grupa nastolatków z Chrzanowa i Trzebini za pośrednictwem komunikatora internetowego umówiła się na spotkanie na rzeką Chechło.

 

- Dziwne zachowanie 15-latki, która ledwo trzymała się na nogach, zauważył jeden z przechodniów i natychmiast postanowił zaalarmować odpowiednie służby - przekazała we wtorek Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 

Przed przyjazdem karetki pogotowia oraz policji pozostali uczestnicy imprezy oddalili się w obawie przed konsekwencjami.

 

ZOBACZ: Ciało 17-latki w stawie. Dziewczyna była wcześniej na "osiemnastce"

 

Przewiezionej do szpitala z otarciami naskórka 15-latce pobrano krew do badań na zawartość alkoholu – wynik: ponad 3 promile.

 

- Policjanci bardzo szybko ustalili, kto brał udział w spotkaniu nad rzeką. Całą grupę mogą czekać konsekwencje prawne przed sądem rodzinnym. Drugim aspektem sprawy jest złamanie zasad sanitarnych dotyczących grupowania się - zauważyła Cisło.

 

Funkcjonariusze wyjaśniają również skąd nastolatkowie wzięli alkohol. Osobie, która go sprzedała, grozi grzywna i utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

dk//Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie