Lekarz oskarżony o zabicie pacjentów z Covid-19. Miał podać "leki natychmiastowo kończące życie"

Świat
Lekarz oskarżony o zabicie pacjentów z Covid-19. Miał podać "leki natychmiastowo kończące życie"
PAP/Leszek Szymański
Oskarżony lekarz pracował w Zagłębiu Ruhry od lutego 2020 roku. Przed 2020 rokiem pracował 9 lat w klinice uniwersyteckiej w Heidelbergu

Prokuratura w Essen w Niemczech oskarża 45-letniego lekarza z tamtejszej kliniki uniwersyteckiej o trzy zabójstwa. Ofiarami mieli być pacjenci poważnie chorzy na Covid-19, którym lekarz miał zaaplikować "leki natychmiastowo kończące życie".

Trzej zmarli pacjenci pochodzą z Essen, Gelsenkirchen i z Holandii - pisze portal dziennika "Rheinische Post". Szpital Uniwersytecki w Essen (Nadrenia Północna-Westfalia) skomentował najnowsze wydarzenia w komunikacie prasowym.

 

Stwierdzono w nim, że listopadzie ubiegłego roku prokuratura została powiadomiona natychmiast po pojawieniu się pierwszych podejrzeń, a lekarz został zwolniony z pracy. "Szpital Uniwersytecki w Essen nadal w pełni współpracuje z odpowiednimi organami śledczymi i wspiera je w ich pracy" - napisano w komunikacie prasowym szpitala.

 

"Były lekarz przebywa w areszcie"

 

Oskarżony lekarz pracował w Zagłębiu Ruhry od lutego 2020 roku. Przed 2020 rokiem pracował 9 lat w klinice uniwersyteckiej w Heidelbergu, a następnie jako specjalista anestezjologii w Klinice Lippe w Detmold. Obie kliniki ogłosiły w listopadzie 2020 roku wewnętrzne dochodzenia w jego sprawie.

 

ZOBACZ: Dostawy szczepionek do Polski. W sobotę przyjedzie m.in. 1,3 mln dawek firmy Pfizer

 

W Detmold dochodzenie nie ujawniło żadnych podstaw do ewentualnych podejrzeń. Prokurator w Heidelbergu czeka na wyniki kliniki uniwersyteckiej.

 

"Prokuratura w Essen prowadzi obecnie dochodzenie, aby wykluczyć dalsze sprawy. Były lekarz przebywa w areszcie. Uzasadnił swój czyn, mówiąc, że chciał skrócić cierpienia pacjentów. Według prokuratora nie było dowodów na to, że pacjenci sami życzyliby sobie przedwczesnej śmierci" - pisze RP Online.

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie