Policjanci na sygnale wieźli... palec. Został obcięty pilarką tarczową

Polska
Policjanci na sygnale wieźli... palec. Został obcięty pilarką tarczową
Pixabay/lampegiarre
36-letni mężczyzna obciął sobie kciuk pilarką tarczową

36-letni mężczyzna obciął sobie kciuk pilarką tarczową. Wypadek zdarzył się w środę wieczorem. Z pomocą przyszli funkcjonariusze policji, zaalarmowani przez znajomą robotnika. Dowieźli oni palec na oddział chirurgii urazowej.

Patrol został zatrzymany w środę około godziny 19. Kobieta poinformowała policjantów, że "jej znajomy z miejscowości nieopodal Piaseczna podczas pracy, używając pilarki tarczowej, odciął sobie palce". - Mężczyzna został natychmiast zabrany do szpitala, gdzie okazało się, że brakuje jednego palca - tłumaczył rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki.

ZOBACZ: Warszawa. Skradziono wózek niepełnosprawnemu 26-latkowi. Policjanci apelują o pomoc

 

Podkreślił, że patrol pojechał do miejsca zamieszkania 36-latka. Tam na funkcjonariuszy czekała jego żona. - Przekazała funkcjonariuszom termos z lodem wraz odnalezionym kciukiem - podał.

 

Podziękowania dla policjantów

 

- Policyjny patrol w składzie sierż. sztab. Sławomir Olszewski i asp. sztab. Jan Kwiatkowski ruszył do szpitala w Konstancinie-Jeziornie. Na policjantów czekali już lekarze. Mężczyzna od razu został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie, gdzie jak dziś uzyskaliśmy informacje, palce zostały przyszyte, a rokowania są bardzo dobre - powiedział Sawicki.

 

- Wzruszenia za udzieloną przez policjantów pomoc nie kryła dziś małżonka poszkodowanego mężczyzny, która wyraziła słowa ogromnego uznania za profesjonalizm piaseczyńskich funkcjonariuszy - dodał policjant.

rsr/zdr / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie