Warszawa. Skradziono wózek niepełnosprawnemu 26-latkowi. Policjanci apelują o pomoc

Polska
Warszawa. Skradziono wózek niepełnosprawnemu 26-latkowi. Policjanci apelują o pomoc
KRP II - Mokotów, Ursynów, Wilanów
Poszukiwany sprzęt to wózek firmy Vermeiren model JAZZ

Z klatki schodowej przy ul. Skolimowskiej w Warszawie skradziono wózek inwalidzki, którym poruszał się 26-latek cierpiący na porażenie mózgowe. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy zuchwałego czynu.

Funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży wózka inwalidzkiego, do której doszło między 8 a 12 kwietnia 2021 r. na klatce schodowej przy ul. Skolimowskiej w Warszawie.

 

Wózkiem poruszał się 26-latek z porażeniem mózgowym, którym opiekuje się 65-letnia matka. 

 

ZOBACZ: Seksualność osób z niepełnosprawnością. "Jesteś fajny, ale masz balkonik, więc odpadasz"

 

Poszukiwany sprzęt to wózek Jazz produkt firmy Vermeiren. Nie miał znaków szczególnych prócz kilku naklejek. Jedna z nich miała napis "Dzień kropki". Jak zapewniają mundurowi, złożony wózek był przechowywany na klatce schodowej w taki sposób, aby nikomu nie przeszkadzał. 12 kwietnia starsza kobieta chciała wyjść z synem na spacer i okazało się, że wózka nie ma.

 

Prośba o pomoc

 

Policjanci apelują o pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży i odzyskaniu wózka. Informacje do Komendy Rejonowej Policji Warszawa II przy ul. Malczewskiego 3/5/7 można przekazywać telefonicznie (pod nr 47 72 392 50 i 47 72 392 51 - czynne całą dobę, lub 47 72 392 37) albo mailowo na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl. 

emi/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie