Zaczepiał psa, później miał kilkukrotnie pchnąć właściciela nożem

Polska
Zaczepiał psa, później miał kilkukrotnie pchnąć właściciela nożem
Śląska Policja
Na zdjęciu zatrzymany mężczyzna

Policjanci z Rybnika zatrzymali 46-latka podejrzanego o kilkukrotne ugodzenie nożem 28-letniego mieszkańca tego miasta. Napastnik, który chwilę wcześniej zaczepiał psa należącego do 28-latka, wrócił z nożem i ranił mężczyznę w klatkę piersiową, ramię i udo.

Szczegółowe okoliczności zajścia, do którego doszło we worek wieczorem w rejonie wybiegu dla psów przy ul. Sztolniowej, wyjaśniają pod nadzorem prokuratury policjanci z komisariatu z dzielnicy Boguszowice - podała w środę rybnicka komenda.

 

ZOBACZ: Kilkakrotnie ranił kobietę nożem. Szuka go policja

 

- Z ustaleń policjantów z Komisariatu Policji w Boguszowicach wynika, że podczas spaceru z psem grupa osób napotkała mężczyznę, który zaczął zaczepiać pupila należącego do 28-latka. Kiedy zwrócono mu uwagę, aby nie drażnił psa, mężczyzna odszedł. Po pewnym czasie awanturnik wrócił na miejsce i zaatakował 28-latka nożem, zadając ciosy w klatkę piersiową, ramię oraz udo - opisują policjanci.

 

Dwoje zatrzymanych

 

Jeden ze świadków ataku pobiegł za sprawcą. Kryminalni zatrzymali do tej sprawy 46-letniego mieszkańca Rybnika, który miał zadać ciosy nożem, a także 38-latkę podejrzaną o utrudnianie policyjnych czynności.

 

ZOBACZ: Awantura w bloku. 15-latek dźgnął nożem 41-latka

 

Poszkodowany z ranami kłutymi trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo; cały czas prowadzone są czynności w tej sprawie – zaznacza policja.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie